Na středeční večer si druhá liga přichystala pro jihomoravské fanoušky hokeje svátek v podobě derby Břeclavi a Hodonína. Břeclavané mají Drtičům co vracet, před šesti týdny v Hodoníně prohráli vysoko 2:8 a tato prohra znamenala konec působení trenéra Číhala na lavičce Lvů.

Jeho nástupce břeclavský tým rázně obměnil, a tak se ve středu utkají Hodonínští s prakticky novým soupeřem. Sebere Břeclav Hodonínu první body v novodobé historii břeclavského hokeje? Břeclav rozhodně nemá v souboji s favoritem co ztratit.

Hodonínská mašinérie se na začátku sezony rozjela ve velkém stylu. Třetí nejproduktivnější útok a druhá nejpevnější obrana jsou toho důkazem. Ale vysoké výhry jsou ty tam. V posledních zápasech na oranžovo-modrý tým dopadla herní krize, když z posledních čtyřech zápasů třikrát prohrál.

Navíc v těchto zápasech dal jen šest branek a v tabulce se propadl na čtvrté místo, odkud ztrácí pomalu kontakt s první trojicí.

Kdy jindy by tedy měla Břeclav větší šanci sebrat Hodonínu premiérově nějaké body než nyní, kdy má posílený kádr, výhodu širokého domácího kluziště a soupeř na tom herně není nejlépe? Počkáme na středu a necháme se překvapit.

Trenér Drtičů Kosík má v brance k dispozici jasnou jedničku Michala Holeše (90,93% úspěšnosti a 2,57 gólu na zápas).

V obraně se letos prosazuje nejčastěji Lukáš Komárek (8+7) a překvapivě také exbřeclavský Radek Šimeček (3+3). V týmu figurují i nadále stálice v podobě kapitána Petra Pokorného (0+5) nebo Ondřeje Podešvy. V útoku se drží na předních příčkách slovenští hokejisté, které do Hodonína přilákal právě trenér Kosík. Haring (10+12), Vaškovič (12+14) nebo Hollý (6+14) jsou toho důkazem.

Mezi velice produktivní Slováky se vtěsnal jen Tomáš Vrba (10+12). Velkou zbraní Hodonína je bez debat ofenzíva. To značí hlavně fakt, že v zápasech Drtičů pravidelně bodují všechny tři útoky.

Břeclav nastoupí k utkání v podobném složení jako proti Prostějovu. Brankoviště bude střežit jeden z dvojice Němec-Žurek, v útoku už by se měla objevit nová akvizice Karel Nekvasil. Chybět naopak budou zranění Sedláček a Bokroš, otazník visí i nad startem Mráze. Do utkání nezasáhne ani Richard Jarůšek.