Břeclavský hokej zažívá další velký kotrmelec. Původní HC Břeclav, který je sice v insolvenčním řízení, ale stále vlastní práva hráčů, odstoupil v tomto týdnu od smlouvy s nedávno vzniklým HC Passvilan Břeclav. Právě ten měl letos zastřešit mužský druholigový hokej.

„Na úterní členské schůzi opravdu došlo ke zrušení smlouvy s Passvilanem. HC Břeclav schválil smlouvu o spolupráci o vedení mládežnického hokeje s občanským sdružením HC Lvi Břeclav. A zároveň navrhl podepsat stejnou smlouvu se společností Velkoobchod Gama týkající se mužů a druhé ligy,“ potvrdil člen HC Břeclav Ctibor Bartoš.

Ten je zároveň zástupcem Velkoobchodu Gama, který už předložil záměr vedení druhé hokejové ligy týkající se břeclavského klubu. Důvodem je nečinnost Passvilanu, který bez podepsané smlouvy s městem o placení ledů ještě vůbec nezačal s tréninkem.

„Začít přípravu na ledě jsme nechtěli, protože jsme stále neměli smlouvu o pronájmu ledů zdarma. Tu jsme měli dostat až po sedmém září, kdy je nejbližší městské zastupitelstvo. Poté, co nám město na jaře odebralo prakticky ze dne na den starost o mládež, jsme si tentokrát chtěli být jistí, že svým závazkům dostojí,“ bránila se jednatelka HC Passvilan Jana Švirgová.

Hokejisté se ale od úterka najednou začali objevovat na ledě. „Situace, když muži začali znovu trénovat na ledě pod vedením trenérů, nás zaskočila. Nikdo nám nedal vědět, ani nezavolal. Také o vypovězení smlouvy o spolupráci s HC Břeclav jsme se dozvěděli zatím jen emailem,“ neskrývala Švirgová zklamání.

Hráči ztratili důvěru

Podle HC Břeclav ztratili hráči k Passvilanu důvěru. „Trénovat jsme začít museli, byl nejvyšší čas. Bez letní přípravy by to nešlo, tak to nefunguje nikde. Je potřeba se sehrát a také stmelit kolektiv. Nejistotu jsem samozřejmě cítil, asi jako každý,“ potvrdil brankář Filip Hübner.

„Mám pocit, že ze strany Passvilanu jsou stále jen nějaké obstrukce. Jak chtějí bez tréninku zahajovat sezonu? Sedmého září je zastupitelstvo a desátého první zápas,“ kroutil hlavou místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek.

O rozhodnutí HC Břeclav vypovědět Passvilanu smlouvu informoval ve středu na zasedání rady města. Změnit rozhodnutí o přidělení ledů na mužský hokej, které letos odpovídá částce 525 tisíc korun a počítá s Passvilanem, ovšem musí až zastupitelstvo.

„Počkáme si na stanovisko hokejového klubu. A ledy dáme tomu, kdo chce mužský hokej v Břeclavi opravdu hrát. Je nám celkem jedno, kdo to bude,“ uvedl Parolek.

Bartoš, který byl původně spojencem Passvilanu, tvrdí, že nově vznikající klub je připravený mužský hokej v Břeclavi zachránit. „Počítáme s tím, že sezona nás bude stát zhruba dva a čtvrt milionu korun. Dvě třetiny této částky už máme zajištěné. Zvládneme to i díky odchovancům, na nichž chceme stavět,“ prozradil.

Pokud město kývne na změnu týkající se pronájmu ledové plochy, změní se i název klubu. Dočasný Velkoobchod Gama by mohla nahradit například značka HC Lvi, s.r.o.

MICHAL ŠUPÁLEK
MARTIN DANEŠ