Mikyska za tým Energie odehrál 35 zápasů a trenér Pešout si jeho služby pochvaloval.

Jak hodnotíte letošní sezonu?

Jsem hodně spokojený. Konečně jsem dostal víc prostoru a podle mě jsem snad dokázal, že extraligu můžu hrát. Neřekl bych, že to je oproti první lize zase tak propastný rozdíl. Je tam víc hokejovosti, ale hlavně je to o zkušenostech. Sezona byla pozitivní i z hlediska celého týmu, protože se ve Varech podařilo po devíti letech vybojovat play-off.

Většinu sezony jste plnil roli sedmého beka. Jste se svým vytížením spokojený?

Když jsem do Varů šel, tak jsem vůbec nevěděl, co bude. Nejdřív jsem tam byl na měsíční zkoušku. Takže jsem byl nakonec překvapený, že jsem nakonec nastupoval pravidelně celou sezonu. Určitě mi pomohlo, že Energii vedl trenér Pešout, který mě znal z Brna a věděl, co ode mě očekávat a jak mohu být týmu prospěšný.

Lukáš Vorlický byl vyhlášen nejlepším hráčem prestižního mezinárodního turnaje Arco.
Fotbalista Vorlický z Bergama: Umírají lidé v místě, které mám jako druhý domov

A čím jste byl týmu nejvíc prospěšný?

Mojí předností je určitě defenzivní hra. Dohrávání soupeřů, blokování střel – to jsou moje hlavní úkoly. Kdyby na to přišlo, tak dokážu i shodit rukavice, ale nějaké bitky rozhodně nevyhledávám.

Pomůže vám letošní sezona v další kariéře?

Doufám, že ano. Pro mě to byly hrozně cenné zkušenosti. Nejen na ledě, ale i na tréninku nebo v kabině. Vždyť jsem třeba seděl vedle Dominika Graňáka (účastník dvanácti světových šampionátů ve slovenském dresu – pozn. red.). To je super kluk, hodně mi radil, pořád jsme probírali hokej.

Otec u porodu. Ilustrační snímek
Porody bez otců: tisíce Jihomoravanů proti. Zdravotníci se stejně chrání, tvrdí

Nemrzí vás, že jste se víc neprosadil v Kometě, kam jste z Břeclavi zamířil už v žákovském věku?

Určitě to trochu bylo zklamání. Na druhou stranu to možná pro mě byl impuls, abych na sobě ještě víc makal a zlepšoval se.

Už víte, kde budete hrát příští rok?

Nějakou představu už mám, ale ještě to není úplně oficiální, takže bych to zatím nerad ventiloval.

Máte čas sledovat hokejové dění v Břeclavi?

Spoustu kluků znám odmalička, takže s nimi jsem ve spojení. S některými si pravidelně píšu, taky výsledky sleduju přes internet. Je škoda, že se teď hraje v Břeclavi jen kraj, já pamatuju ještě druhou ligu, která tam donedávna byla.

Ilustrační foto.
Milovníci rozmanité chuti přišli o festival. Mikulovský Gourmet letos nebude

Jak se připravujete v současné nepříjemné době plné omezení?

Chodím si jen zaběhat a doma sám posiluju. My hokejisti to nemáme tak strašné, jako letní sportovci. Máme po sezoně, takže i za normálních okolností bychom touto dobou měli volnější režim.