A není to náhoda, hokej už totiž hrává parta přátel na zimní stadionu v Břeclavi více než deset let. „Organizátor nám stihl dodat nové dresy, které jsme vyhráli loni, takže jsme je hned na úvod mohli pokřtít výhrou v zápase s Vracovem," tvrdil po snadném vítězství 7:2 kapitán Divočáků Václav Bachman.

Pak se ovšem soupeři z Mechova nestačili sejít k prvnímu utkání, a tak se jejich zápas přeskočil a Břeclavané museli hrát bez oddechu druhé utkání se Skulls Hlinsko.

„Tyto hokejisty jsme měli již vyzkoušené z domácího FoFo Cupu z Břeclavi a věděli jsme, že to bude dřina. V polovině bylo utkání ještě vyrovnané, ale pak to začalo do naší branky padat, inkasovali jsme i málo vídaný gól z půlky. A taky nám přirozeně docházely síly," přiznal kapitán týmu po porážce 1:5.

Pak přišel kýžený odpočinek, který Divočákům pomohl. „Chlapům z Mechova jsme nedali moc šancí a vyhráli jsme jasně 8:1, čímž jsme postoupili do finálové skupiny z druhého místa a měli jsme celý den na regeneraci," popisuje Bachman.

První finálový zápas postavil Břeclavanům do cesty Pustou Rybnou. Divočákům zjevně prospěla i změna brankáře, protože co prošlo přes obranu, zastavil gólman Juřena. Výsledkem toho byla výhra 4:0.

Ve druhém zápase elitní skupiny narazili Břeclavané opět na Lebky z Hlinska. „Byli jsme rozhodnutí konečně jim porážky oplatit. V polovině jsme ještě vedli 2:0, pak se ale dostal soupeř na dostřel. Rozhodčí tempo zápasu a nasazení hráčů nezvládli a přišla série vyloučení na obou stranách," popisoval nervózní utkání Bachman. Hlinsku se nakonec povedlo srovnat na konečných 2:2, i když měli další šance zápas zcela zvrátit.

O dalším pořadí pak rozhodovalo skóre, takže se poslední utkání změnily v přestřelky. „Hlinsko nasázelo Pusté Rybné 8:0 a my jsme začali trnout. Museli bychom přehrát Veselíčko o šest branek," podotkl Bachman.

Na oko nesplnitelná mise. Ovšem ne pro Divočáky. Ti předvedli bleskový nástup a po dvou minutách vedli už 3:0. Konečný výsledek 7:1 Břeclavanům stačil na obhajobu titulu právě před Hlinskem.

Libor Juřena byl navíc vyhlášený nejlepším gólmanem finálové skupiny.

Sestava Divočáků 2013/2014:

Z.Hudec, M.Čapka, L.Juřena – P.Konečný, T.Kratochvíl, M. Suchyňa, J.Svěchota, S. Teker, V.Bachman ©, V. Slezák (A) – L.Kocúr (A), A.Čapka, M. Cabal, K.Čapka, R.Exel, M.Kolařík, Z. Krůtil, R.Kubíček, L.Martínek, P.Úlehla