„Opava se na nás dobře připravila, vůbec nás nepodcenila. Hrála velice dobře a vyhrála zcela zaslouženě. Rozhodly přesilovky, které jsme hrály špatně, zatímco hosté je využily. Přitom minule nám šli na jedničku a kluci si asi mysleli, že to půjde samo. Chybělo nám i to správné nasazení," přiznal kouč Lvů Michal Konečný.

Tentokrát to byl soupeř, kdo měl lepší vstup do utkání. Už v 5. minutě propálil v první přesilovce Opavy hradbu těl před sebou obránce Tichý. Lvi poté nevyužili dvojnásobnou přesilovku, za což je vzápětí Slezané potrestali. Ve 14. minutě zchladil dvě stovky břeclavských diváků Baďura. Břeclav se ale dostala brzy na dostřel. Paradoxně ve vlastním oslabení dobře napadal Kristian Kučera, vypíchl v obranném pásmu Opavy kotouč obránci Slezanu a mezi betony Šafránka snížil.

A na začátku druhé dvacetiminutovky se začínalo odznovu. V těžkém záklonu, téměř až pádu, se trefil za Šafránkova záda Tomáš Buhaj. Jenže hosté byli i nadále aktivnějším týmem a jen díky Šurému svítil na tabuli až do poloviny zápasu remízový stav. Pak ale nastala klíčová pětiminutovka zápasu, během které se hosté dvakrát trefili za záda břeclavského brankáře. Odpověď Lvi našli jen jedinou. Na chvíli se vymanili se z dlouhého tlaku Opavy, Dominik Tobola projel po levé straně až k brance, se střelou počkal, kolem něj proklouzali dva ležící obránci Opavy a útočník Lvů pohodlně zavěsil. Na závěr zajímavé třetiny pak Šurý chytil ještě nepovedené trestné střílení hostujícího Vítka.

„Cením si toho, že jsme se dostali za stavu 0:2 opět do zápasu, ale pak přišlo několik momentů, kdy jsme nebyli důrazní před vlastní brankou a Opava nás okamžitě trestala. Když prohráváme doma o dvě branky, s týmem to zamává," tvrdil břeclavský stratég.

Břeclav vsadila v závěrečném dějství vše na útok. Prvních pět minut to zkoušeli na Šafránka ze všech stran a úhlů. Největším „paličem" byl Lukáš Nováček, který v zápase na Šafránkovi třikrát ztroskotal. Pak Lvi udělali vzadu zbytečnou chybu a Vítek je ve 45. minutě druhou brankou v utkání vytrestal. Snaha Lvů se pak proměnila v křeč, nic jim nepomohly početní výhody ani závěrečná hra bez brankáře.

„Opava dokázala, proč je dlouhodobě týmem z horních pater tabulky. Nikdo po nás nemůže chtít, abychom vyhrávali všechny zápasy. Teď zkusíme přivézt body z Valašského Meziříčí," dodal Konečný.

HC LVI BŘECLAV – HC SLEZAN OPAVA 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kučera, 23. Buhaj (Směřička), 38. Tobola (Kučera) – 5. Tichý (Polok, Herman), 14. Baďura (Měch, Galvas), 33. Vítek (Baďura, Měch), 35. Černý (Tichý, Polok), 46. Vítek (Baďura)

Vyloučení: 4:6, navíc Pavelek (OPA) OT 10 minut Využití: 0:2 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek

Diváci: 238

HC LVI Břeclav: Šurý (Foukal) – Směřička, Miklík, Svoboda, Beneš (A), Dittrich, Novák (A) – Kubáč, Nováček, Zháňal © – Červenka, Tobola, Kučer – Buhaj, Medřický, Blaha –Půdek

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas (A), Kysela, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek, Tůma – Baďura, Měch ©, Vítek , Svoboda, Chalupa, Wolf, Černý L., Polok, Herman, Kocián, Vaněk