Už po půl minutě dostali domácí výhodu přesilové hry a ta jakoby předeslala, kdo bude mít v zápase navrch. Domácí si v ní ale na Petra Žurka, který dostal důvěru místo tradiční jedničky Jaroslava Chvátala, nepřišli.

Břeclavský gólman si ale na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Nejprve v 5. minutě zneškodnil nájezd Poloka, v 11. minutě pak měl kopu štěstí, když střely Vrábela i Mlýnka jen těsně minuly jeho branku. A když v 16. minutě nestihl doklepnout puk za opavského Iláše nejproduktivnější Lev Erik Novák, odcházelo se po první siréně do kabin za bezbrankového sta­vu.

Ve druhé třetině Břeclav hru mírně vyrovnala, žádná z jejich střel se však neujala. V půli zápasu byl opět pasován do role spasitele Žurek, když vytěsnil rožkem brusle Polokovu střelu do prázdné branky. Ve 34. minutě se domácím podařilo vstřelit přesilovkovou branku. Ta ale padla až po odpískání rozhodčího, tudíž nemohla platit. „Sporná branka vůbec nemohla platit, domácí Žurka natlačili za brankovou čáru i s pukem. To snad musel být i faul na brankáře,“ přidal svůj postřeh břeclavský trenér Michal Konečný.

Za dvě minuty poté šel pykat opavský Chalupa, jenže místo toho, aby Lvi gól vstřelili, tak ho inkasovali. Gól do šatny vstřelil Žurkovi mezi betony nejpilnější sběratel kanadských bodů v dresu Slezanu Ivo Kocián. „My jsme do Opavy přijeli s cílem důsledně bránit, což se nám dlouho dařilo. Bohužel nám nakonec těsně před koncem třetiny tu branku dali, navíc v naší vlastní přesilovce. Po střele od modré ujel hráč domácích a dal nám gól. My jsme potom stáhli hru jen na tři pětky, ale moc to nepomohlo,“ řekl po utkání Konečný.

O tom, že zůstanou tři body ve Slezsku, rozhodli domácí mezi 46. a 49. minutou. Břeclav ve snaze vyrovnat otevřela obranu a během tří minut dostala Opava dvakrát puk za Žurka. Podruhé se v zápase prosadil Kocián, když se nejrychleji zorientoval před brankou a jen o chvíli později poslal puk výstavně do horního růžku Pavelek. Břeclav už stihla v 56. minutě jen pokazit čisté konto Ilášovi.

Jediným úspěšným střelcem Lvů se stal Ondřej Fiedler. Na jakýkoliv větší tlak už ale bylo pozdě. „Jsme s Pavlem Nohelem hodně naštvaní, kromě brankáře, kterému nemáme co vytknout, nejsme spokojeni s přístupem některých hráčů k zápasům. Z toho v blízké budoucnosti vyvodíme důsledky. Už je toho moc,“ přidal odhodlaně břeclavský trenér kritiku na adresu svých svěřenců.

Břeclav zůstala i přes porážku na desátém místě, ale její náskok před týmy pod ní se povážlivě tenčí. V následujícím kole má navíc volný los a další mistrovské utkání ji čeká až 27. října doma proti čtvrtému Prostějovu.

Branky: 9. Kocián (Pavelek), 47. Kocián (Pavelek, Polok), 50. Pavelek (Kocián, Tůma) – 56. Fiedler (Barták, Paško)
Vyloučení: 4:5 V oslabení: 1:0
Diváků: 250
Poměr střel: 31:26
HC Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Kysela, Tůma, Vrabel, Schreier – Grofek, Měch, Černý – Kocián, Polok, Pavelek – Herman, Mlýnek, Chalupa – Suchánek, Kříž, Wolf
HC Břeclav: Žurek – Dora, Vozdecký, Rajnoha, Svoboda, Zapletal, Škápík – Sedláček, Hrůza, Čikl – Klimovič, Bolfík, Grmela – Paško, Barták, Novák E. – Fiedler, Süsser, Kuriál