Sérií tří domácích zápasů tak využili Břeclavané naplno a bodově se přiblížili středu tabulky.

„Jsem rád, že jsme ty tři domácí zápasy zvládli s parádním skóre patnáct dva. S tím můžeme být jen spokojení a líbit se to muselo i divákům,“ bilancoval po zápase trenér domácího týmu Michal Konečný.

Jeho svěřenci začali nejlépe, jak mohli. Už po sedmatřiceti sekundách získal puk za bránou Ondřej Bartoš, narazil si s Kuriálem a počkal si před brankou na dorážku. Za další minutu využil přesilovku individuálním průnikem a střelou pod víko kapitán Barus.

Chotěboř byla v obraně nedůrazná a brzy na to znovu doplatila. Bolfík znovu dostal před brankovištěm dostatek prostoru nato, aby poslal třetí projektil za bezmocného Opršala. Ten raději odjel na střídačku.

„Přesně tak jsme to chtěli. Vletět na ně hned ze začátku. Za stavu nula tři už se těžko hraje a nízká herní morálka byla na hráčích soupeře vidět,“ naznačil Konečný, že obránci soupeře byli občas pro jeho svěřence jen překážkou, kterou je potřeba objet.

Čestný úspěch Chotěboře vstřelil v přesilové hře Varga, když využil nahrávku hned z voleje. Chvátal byl bezmocný. Břeclavané ale zvolili nejlepší možnou odpověď. Ve 20. minutě ujel v oslabení Bolfík a svou druhou brankou poprvé překonal náhradního brankáře Kousala.

„Vedli jsme po první třetině o tři branky a bylo těžké kluky motivovat, aby hráli i nadále ve stejném tempu. Řekl jsem jim hlavně, ať si takový zápas užijí, je potřeba, aby se hokejem i bavili. Tohle byla ideální příležitost,“ myslel si domácí trenér.

Chotěbořská gólmanská dvojka se dlouho bránila nájezdům domácích útočníků. Ti se hokejem opravdu bavili, hráli pro diváky a v zakončení hledali tu nejlepší možnou variantu. Proto padla pátá branka do sítě Chotěboře až po polovině zápasu. Po krásné nahrávce od Baruse se trefil mezi betony Kousala Videlka.

Ve 34. minutě už se radovali z branky i hosté, ale Chvátal ukryl puk mezi betony těsně před brankovou čárou.

Břeclavští hokejisté se o tlak připravovali sami zbytečnými fauly, a tak si zachytal i Chvátal.

Poslední branku na cestu domů přibalil hostujícímu týmu Průdek, který od mantinelu propálil tvrdou ranou Kousala.