Úvod utkání patřil Břeclavi, ale po pěti minutách převzali domácí otěže utkání, které nepustili až do poslední desetiminutovky.

V 7. minutě předvedl poprvé své brankařské umění Chvátal, když yvchytal domácího Grofka. O dvě minuty se předvedl i mladý domácí gólman Trenčan, když zlikvidoval táhlou střelu Baráka.

Velmi rychlé tempo ze začátku utkání se přeneslo i do druhé desetiminutovky, oběma týmům ale chyběly vyložené šance, a hokej se změnil v boj o střední pásmo. Do kabin tak odcházeli oba gólmani s čistým kontem a hráči bez jediného zápisu do statistik.

Hned po půlminutě hry se poprvé měnilo skóre, od modré vypálil domácí Kukol a Grofek usměrnil odražený puk mezi tyče – 1:0. Tento moment domácí nakopl a ukázala se herní převaha domácích, kterou znásobilo vyloučení Strýčka a posléze i Konty.

I přes obrovský tlak domácích se Břeclav dokázala všem útokům ubránit. Až ve 33. minutě se podařila i akce hostů, samostatný únik Karného zastavil až Trenčan.

Další horké chvilky pro gólmana Chvátala znamenalo dvojnásobné oslabení ve 36. minutě, ale všechny střely opavských hokejistů skončily u břeclavského brankáře.

Drtivý tlak domácích, ovšem bez gólového efektu, ukončila až siréna oznamující konec druhé třetiny a Břeclavští si mohli ohromně oddechnout.

Ani patnáctiminutový oddech v kabině ale břeclavským hokejistům moc nepomohl, alespoň ale měli hned ze začátku možnost přesilové hry.

Tu hosté bohužel nevyužili, naopak další minuty opět patřily Opavským.

Přelomovým okamžikem zápasu byla 49.minuta, kdy byl vyloučen za držení domácí Chalupa a nabídnutou početní výhodu využil Barák, když dokončoval akci Konty s Hrůzou. – 1:1.

Domácí, hnáni pěti stovkami fanoušků, museli začít hrát a jejich snahu korunoval v 53.minutě ukázkovou kličkou Chvátalovi domácí útočník Kovalovský – 2:1.

Radost Slezanů ovšem trvala jen 20 sekund, po akci Strýčka s Čiklem se trefil Štěpán Hrůza a vyrovnal.

Opava zůstala po rychlé odpovědi Lvů jako opařená a následkem toho byl v 56. minutě třetí gól v síti Trenčana, pavučiny v růžku jeho brány vymetl střelou od modré Strýček.

Opavě, kterou tlačil čas, už pak na srovnání skóre nestačila ani přesilová hra, ani následná hra bez brankáře.

Břeclav si tak odvezla teprve druhou letošní výhru z venku, body z ledu druhého týmu jsou navíc dvojnásob cenné.

Ohlasy trenérů: (převzato z webu www.hcslezan.cz)

Karel Suchánek (Opava): "Do dnešního utkání jsme vstoupili velice vlažně. Chybělo nám absolutně tempo. Někteří hráči byli až dvě minuty na ledě. Postupně se to ovšem zlepšovalo. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak. Ze stavu 1:0 jsme měli možnost hned několika přesilových her, ale nezvýšili jsme náskok. Šance tam ovšem byly. Kdybych jsme přidali druhý gól, jsem přesvědčen, že by jsem utkání zvládli. Bohužel naprosto zbytečné vyloučení Petra Chalupy vrátilo soupeře do hry. Poté jsme ještě inkasovali dvě branky, což bylo v konečném součtu rozhodující."

Pavel Stloukal (Břeclav): "Jsem velice spokojen s dnešním výsledkem. Tabulkově to je překvapení, ale ovšem po středečním výkoně a práci na tréninku se nám podařilo mužstvo zkonsolidovat do podoby, jakou bych si představoval, že by mělo mít. Já si myslím, že zlepšení bude pokračovat a že se posuneme výš. Vítězství jsme si podle mne zasloužili."

HC Slezan Opava - HC Břeclav 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 21. Grofek (Kukol), 53. Kovalovský (Polok) - 50. Barák (Hrůza, Konta ), 54. Hrůza (Čikl, Strýček), 56. Strýček (Čikl, Hruza).
Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.
Diváci: 500
HC Slezan Opava: Trenčan (Masný) - Bednárek, Čavrk, Kukol, Měkýš, Planovský, Ondrušek, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchánek, Chalupa, Suchý, Weiss, Kříž, Tůma, Wolf
HC Břeclav: Chvatál (Žurek) - Konta, Strýček, Novák, Šimeček, Laga, Popela, Kudělka - Čikl, Barák, Hrůza - Karný, Balát, Nohel - Vaněček, Kundela, Mifek - Giesel, Kroupa, Pazdera