Po nafasování výstroje absolvovali pod vedením trenéra Michala Konečného první trénink, čímž rozehnali mlhu nad ledovou plochou. Několika zvědavcům se tak odhalily tváře pěti mladých noviců, kteří zabojují o dres Břeclavi. Tým ale zůstal oproti minulým letům relativně pohromadě. Na led se vrátili třeba obránce Nekoranec nebo útočník Bolfík, naopak Břeclav opustil obránce Beneš nebo střelec Kučera.

Test až za týden

Týden mají trenéři Michal Konečný s Radkem Hamanem na to, aby zkombinovali hráče podle výkonnosti do čtyř pětek, než přijde první přípravné utkání v Trnavě.

Sestava to zdaleka není konečná, je možné, že během srpna ještě sestavu někdo doplní. Liga startuje až 12. září a je možné, že se po uzavření soupisek vyšších soutěží v Břeclavi ještě někdo objeví.

Z loňského kádru odešli minimálně dva klíčoví hráči loňské sezony. Útočník Kristian Kučera se vrací na Slovensko, kde se zkusí prosadit do kádru extraligových Piešťan. „Kikovi jsme domluvili zkoušku ve vyšší soutěži, držet ho tu nebudeme. Ale máme slíbené, že se vrátí, když to tam nevyjde," poznamenal Konečný.

Druhou citelnou absencí je odchod slovenského univerzála Petera Beneše do Trutnova. Kromě nich ještě zkusí prosadit se v první lize útočník Tomáš Buhaj, který nastoupil do přípravy šumperských Draků, nebo brankář Klimeš, kterého mateřská Kometa poslala do Třebíče.

Na straně příchodů jsou hlavně mladí hráči, kteří pendlovali mezi juniorkami svých mateřských týmů a krajskou ligou. To je případ obránců Theimera nebo Vlčka (ten už vloni za Břeclav dva zápasy stihl).

Slavné jméno nese Jan Lašák, ovšem ten, který to zkouší u Dyje, není brankář, ale útočník. Dalším novicem je devatenáctiletý hodonínský odchovanec, útočník Pavel Flora. Ten se loni výrazně bodově prosadil v Uherském Brodu i hodonínské juniorce.

„Chtěli jsme získat ještě jednoho šikovného útočníka vyšší druholigové úrovně, ovšem po našem zájmu mu mateřský klub zvýšil plat a my nehodláme nikoho přeplácet," pokrčil rameny nad ztrátou výraznější posily Konečný.

Pohyb i ve volnu

V týmu pokračují nejproduktivnější hráči z loňska, Martin Červenka, Dominik Tobola nebo Lukáš Nováček. „Na led už jsem se těšil. I kvůli zranění v minulé sezoně, kdy jsem toho tolik neodehrál. Mám velkou chuť pořádně se ukázat a být zase v kolektivu," přiznal Nováček.

Ani Červenka v červenci nezahálel. „Volno jsem vyplnil sporty, na který během sezony není čas. Chodím hrát pravidelně fotbal a občas zajdu na tenis nebo kolečkové brusle. Před prázdninami jsem hrál inline hokej," dodává nejproduktivnější hráč loňské sezony.

JAK LVI TRÉNOVALI?

Brankáři: Michal Šurý, Filip Král

Obránci: Martin Miklík – Michal Theimer, Tomáš Dittrich – Adam Svoboda, Kamil Nekoranec – David Vlček, Jiří Novák – Dominik Směřička

Útočníci: Dominik Tobola – Lukáš Nováček – Radek Zháňal, Martin Červenka – Lukáš Bolfík – Patrik Medřický, Roman Průdek – Jan Lašák – Adam Kozel, Aleš Pelikán – Radovan Holub – Pavel Flora, Martin Otipka

Odchody: Lukáš Klimeš (Třebíč), Peter Beneš (Trutnov), Tomáš Buhaj (zkouška Šumperk), Kristian Kučera (zkouška Piešťany), Marek Papp (B-tým), Dominik Fejt (?), Ondřej Kubáč (?)

Příchody: Kamil Nekoranec a Lukáš Bolfík (návrat k hokeji), Aleš Pelikán, Radovan Holub (zkouška z Moravských Budějovic), Král (z dorostu Břeclavi), Michal Theimer (zkouška z jun. Znojma), Jan Lašák (zkouška z Uh. Hradiště), Pavel Flora (zkouška z Uh. Ostrohu), Martin Otipka (zkouška z Krnova)