Rychle se oklepat a zapomenout. To bude nejlepší recept, jak se vypořádat s vysokou prohrou. Břeclavští hokejisté už v 10. minutě prohrávali 0:3 a brankostroj domácího Nymburka nezastavili. Čestný úspěch hostů zaznamenal až za stavu 0:5 David Videlka. Pak ale Lvi dostali další dva slepené góly, které stanovily skóre na hrozivých 1:7.

„Tentokrát jsme si vyhrát nezasloužili. Nymburk se při pohledu na tabulku na zápas pořádně přichystal, pozval si na střídavý start hráče prvoligových Benátek nad Jizerou. Prvních deset minut nás vůbec nepustil ze třetiny a vstřelili tři branky. To se pak těžko hraje,“ načal hodnocení nepovedeného zápasu trenér Lvů Michal Konečný.


Břeclav absolutně vyhořela v přesilovkách. Hrála čtyřikrát pět na tři v celkovém součtu 4 minuty a 44 vteřin, ale ani jednu dvojnásobnou početní výhodu nevyužila, naopak sami několikrát málem inkasovali.


„Takové utkání rozhodují hlavně přesilovky. Měli jsme hned čtyřikrát dvojnásobnou výhodu, ale nic jsme nevymysleli, dokonce nám domácí hráči ujížděli ve vlastním oslabení. Chybí nám typy zkušenějších hráčů, kteří by něco kloudného v přesilovkách vymysleli,“ krčil rameny kouč Lvů.


Nymburk rozhodl o svém vítězství hned v úvodu zápasu, když už v 10. minutě vedl 3:0. Skóre zápasu otevřel přesilovkovou dorážkou Drak. Za další dvě minuty dostal přesnou přihrávku mezi kruhy Tondr a bylo to 2:0. Uběhlo 184 vteřin a gólman hostí Chvátal lovil puk zpoza svých zad potřetí, poté co se přesnou dorážkou prezentoval Dvořák. Od té doby se roztrhnul pytel s přesilovými hrami a oběma týmům narůstaly trestné minuty.


Hra upadla do průměru, Nymburští si byli vědomi náskoku a polevili, čímž dali šanci hostům. Ty však vychytával skvělými zákroky Kocián. Největší šanci hostí spálil Videlka. Z protiútoku pak zavěsil pod víko Němeček.


V závěrečné třetině se ještě zvýšila frekvence vyloučených na obou stranách. Na 5:0 zvyšoval při vlastním oslabení Martinec, který předvedl parádní blafák. Krátce poté přišel o nulu Kocián, kterého překonal také povedenou kličkou Videlka. Neuběhla ale ani půlminuta a Sedlák opět vrátil domácím pětibrankový náskok. Za dalších sedm vteřin vyndával Chvátal puk ze své sítě znovu. Protivný využil nestandardního odrazu puku od dveří a zavěsil do prázdné.


„Hned ze začátku druhé třetiny jsme mohli snížit, ale vůbec nám to nelepilo. Kde nic není, ani smrt nebere. Prostě jsme na ně neměli. Tečka. Nejsem na kluky ani naštvaný, soupeř byl prostě jasně lepší. Musíme na to zapomenout a připravit se na středeční zápas se Žďárem,“ dodal Konečný.

NED Hockey Nymburk – HC Lvi Břeclav 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)


Branky: 4. Drak (Weiss, Kouřil), 7. Tondr (Kouřil), 10. Dvořák (Drak, Weiss), 31. Němeček (Sedlák, Šimek), 50. Martinec (Drak), 54. Sedlák (Šimek), 54. M. Protivný (Vlach) – 53. Videlka (Barus)
Vyloučení: 13:12 Využití: 2:0 Oslabení: 1:0
Diváci: 230
Rozhodčí : Vláčil – Petr, Ondráček
Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 7:1
Poměr střel: 47:37
Nejčastěji střílející hráč BV: Popolanský 6, Průdek 5

NED Hockey Nymburk: Kocian - Sem, Vlach, Šefl, Tondr, Drak, Cicvárek, Kozák - Valko, Šimek, Sedlák, Velechovský, Tregl, Martinec, Dvořák, Kouřil, Weiss, Němeček, Protivný, Rys

HC Lvi Břeclav: Chvátal - Dora, Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň - Barus, Beneš, Videlka, Kurial, Bolfík, Zháňal, Popolanský, Papp, Průdek, O. Bartoš, C. Bartoš, Lechner, Vlašic, Truhlář

MARTIN DANEŠ