Břeclavští Lvi málem ztratili čtyřbrankové vedení

Břeclav – „Pravými bruslemi“ vstoupili do nového roku hokejisté Břeclav. Lvi si v sobotním domácím utkání vyšlápli na třetí Uničov, který porazili po přestřelce 6:4 a vyhráli popáté v sezoně. Hokejisté Břeclavi vedli v polovině zápasu už 5:1, poté ale hosté využili výpadku domácího týmu a stáhli duel na rozdíl jediné branky.

7.1.2018

Ilustrační foto.Foto: David Korda

Klid na hokejky Lvů vnesl v 54. minutě kapitán Dora. „Celé utkání hodnotím velmi pozitivně. Uničov prošel před sezonou značnou obměnou a hrají za něj hokejisté, kteří nastupovali ve vyšších soutěžích a živili se tím. Proto je to velmi cenná výhra,“ hodnotil spokojený trenér Jakub Klimovič, jenž sám obul brusle a k výhře svých svěřenců přispěl gólem a dvěma asistencemi.

ZTRÁTA V PŘESILOVCE

Domácí rychle ztratili vedení ze sedmé minuty, které vypracoval Směřička. Za Uničov srovnal zkušený forvard Čuřík.

Ve zbytku první části se ale prosazovali domácí. Ve 14. minutě vrátil Břeclavi vedení veterán Klauda a o tři minuty později dostal Lvy do trháku Lenkovič.

Když se potom zkraje prostřední části za domácí prosadili Klimovič a Hrbatý, zdálo se, že domácí spějí k pohodlné výhře. „Měli jsme dlouhou pětiminutovou přesilovku, kterou jsem ale nesehráli dobře a soupeř se dostal do zápasu,“ podotkl Klimovič.

Hosty vrátily do duelu ještě ve druhé třetině slepené trefy Žajgly a dlouholetého hráče české nejvyšší soutěže Korhoně. V 51. minutě snížil na rozdíl jediné branky svým druhým gólem v utkání Žajgla.

Srovnání ale domácí nedopustili. V 54. minutě vnesl klid na hokejky Břeclavi Dora a domácí již dvoubrankové vedení kontrolovali. „Bylo důležité, že jsme proměňovali své šance. Dařilo se zejména jedné lajně. Je důležité, aby to vždy jedna lajna vzala na sebe, když se ostatním nedaří. Příště zase skórují jiní,“ zmínil Klimovič.

Břeclav i přes výhru zůstává na devátém místě tabulky. Osmé Uherské Hradiště je stále o bod napřed, když o víkendu zvítězilo už potřetí v řadě. V boji o play off tak může být pro Lvy důležitá následující sobotní bitva s Uherským Brodem. Na aktuálně sedmý tým tabulky sice Břeclav aktuálně ztrácí sedm bodů, ale Spartaku dochází dech.

Z posledních šesti duelů Uherský Brod prohrál hned pětkrát. Souboj sedmého a devátého týmu tabulky začne v sobotu od 17 hodin v břeclavské Ice Bors Areně.

VÁCLAV PETRŮ

Autor: Redakce

7.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Opilý řidič jel v protisměru. I přes zákaz chtěl pokračovat v jízdě

Olympijský park na brněnském výstavišti otevřou devátého února.
21

Biatlon na Olympijském festivalu? Laserové zbraně i trestné kolo

Rumba či klasické country. Kománková opět roztančí Mikulov

Mikulov – Milovníci tance již mohou chystat střevíce, ve středu se rozjíždí další Mikulovská tančírna. Pod vedením Lady Kománkové se podzimní účastníci kurzu naučili jak základní sestavy klasických tanců – cha-cha, waltz, valčík, tango, jive, mambo, tak i dalších tanců jako je česká polka, charleston, twist, letkiss nebo blues.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Tabla prvňáčků: představíme žáky z Dolních Dunajovic a Perné

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Dvacáté výročí: lékaři z Brna voperovali dva orgány současně

Brno – Dvacáté výročí první kombinované transplantace dvou orgánů oslavila v pondělí brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny. „Jako první v republice uskutečnil Jan Černý z Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie transplantaci srdce a ledviny současně,“ upřesnila Alvéra Mazáčová z Internetové encyklopedie dějin Brna.