„Předem bych chtěl zdůraznit, že výsledky ostatních zápasů jsem nevěděl, a ani vědět nechtěl. Šli jsme za výhrou. Kluky musím pochválit, že i bez nemocných Martinů Bartoše a Zábranského hráli odzadu velice dobře. Řekli jsme si, jak bychom chtěli hrát v play-off, a to se nám vyplatilo. Mám z toho utkání dobrý pocit," rovnal si myšlenky v hlavě břeclavský trenér Michal Konečný, jehož svěřenci šli za třemi body od začátku utkání.

První šance a gól…

Hned první vážnější akce hostí skončila za zády domácího brankáře. Martin Dufek si pěkně sjel od modré na Benešův pas a střelou pod Matouškovým betonem otevřel skóre zápasu. Byl to pro něj už šestnáctý gól v sezoně.

Po úvodním gólu následovala poměrně nervózní pasáž, kdy byla na obou stranách spousta vyloučených, ovšem do konce první třetiny už se stav skóre neměnil. „V první třetině jsme opět doplatili na přísný metr rozhodčího, hráli jsme šest oslabení, ale přesto jsme vedli," připomněl paradox kouč Lvů.

Na začátku druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat. Šimek si vyjel z rohu kluziště a střelou přes obránce překonal jinak výborného brankáře Zelenku.

Ve 35. minutě putoval na trestnou lavici nymburský Bičiště. Domácí si v oslabení vytvořili obrovskou šanci, jenže Sedlák na hostujícího gólmana nevyzrál. Naopak z gólu se po rychlém útoku a následné nepřehledné situaci radovali Břeclavští, jmenovitě Patrik Medřický.

To se nelíbilo domácímu trenéru Pavlu Bičištěmu. „Chtěl jsem, aby hra měla z naší strany větší spád. To se moc nedařilo. Opět jsme dělali velké množství chyb v rozehrávce v obranné třetině. V prvních dvou třetinách byl soupeř lepší. My jsme museli dvakrát dotahovat a opět jsme měli spousty vyloučení. Vůbec jsme si neplnili to, co jsme si před utkáním řekli," kroutil hlavou.

Do třetí třetiny ale vstoupili domácí s větší aktivitou, která byla také odměněna vyrovnávacím gólem. Sem nejprve namazal Jurčovi, břeclavský kapitán však nájezd neproměnil.

Vzápětí však Sem svoji chybu napravil, když přihrál do jízdy Bičištěmu a nymburský mladíček zakončil svůj průnik vyrovnávací brankou. Krátce nato musel likvidovat Medřickému další samostatný nájezd domácí brankář Matoušek.

„Ve třetí třetině i v prodloužení jsme měli samostatné úniky, které jsme neproměnili. Mohli jsme rozhodnout v základní hrací době," poukázal na vyložené šance hostů Konečný.

Prokletí nájezdů

Také v prodloužení jel sám na domácího strážce svatyně Radek Zháňal, své šance zřejmě tak zalekl, že ani nezakončil. Podobně se vedlo hostům i v nájezdech, které rozhodovaly o vítězi utkání. Šaur ani Popolanský neuspěli, naopak domácí Šimek s Bičištěm Zelenku prostřelili, a rozhodli tak o vítězství Nymburka.

„Jediné, co mě opravdu mrzí, jsou ty naše samostatné nájezdy. Už potřetí jsme nedali ani jeden, v zakončení to nemělo myšlenku," připomněl tristní bilanci svého týmu v technické disciplíně Konečný.

Ten na rozdíl od většiny fanoušků ze čtvrtfinálového soupeře nadšený nebyl. „Vyšla na nás Technika, což si asi fanoušci přáli a je pravda, že na ně letos zahrát umíme. Ale porazit Techniku sedmkrát v jedné sezoně, to je hodně nepravděpodobné. Navíc v první lize vypadl Havlíčkův Brod, odkud má Technika domluvené posily na střídavý start. Bude to velký boj, ale začíná se od znovu," dodal břeclavský trenér.

NED Hockey Nymburk – HC LVI Břeclav 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Šimek (Malinský, Stehlík), 50. Bičiště (Sem, Belay), 65. rozhodující nájezd Šimek – 6. Dufek (Beneš, Medřický), 35. Medřický (Beneš)

Nájezdy: Šimek dal – Šaur nedal – Stehlík nedal – Popolanský nedal – Bičiště dal – Průdek už nemusel jet

Vyloučení: 10:10 Využití: 0:1

Rozhodčí: J.Stolín – P.Maštalíř J.Prokop

Diváků: 168

Sestava Nymburka: Matoušek – Malínský, Cicvárek, Dvořák, Sem, Kulich, Vrba, Havlena – Tregl, Stehlík, Šimek – Velechovský, Sirotek, Sedlák – Belay, Jiránek, Frolík – D. Protivný, Bílek

Sestava Břeclavi: Zelenka – Šaur, Dora (A), Nekoranec, Dufek, Koukal, Novák, Strapina – Jurča ©, Medřický, Beneš, Popolanský, O.Bartoš, Bolfík, Zháňal, Průdek, Lechner

Čtvrtfinále play-off:

1. záp. sobota 2.3. 2013 od 17:00 - Technika - Břeclav
2. záp. pondělí 4.3. 2013 od 18:00 - Břeclav - Technika
3. záp. středa 6.3.2013 od 18:00 - Technika - Brno
příp. 4. záp. pátek 8.3. 2013 od 18:00 - Břeclav - Technika
příp. 5. záp. neděle 10. 3. 2013 od 17:00 - Technika - Břeclav