Už od počátku se ukazovalo, že ačkoliv hraje Senica první slovenskou ligu, mezi týmy není velký výkonnostní rozdíl. Oba mladé týmy spoléhaly především na rychlost a brejky. Zatímco ty senické často končily mimo břeclavskou branku, téměř každý útok Lvů s sebou nesl nádech gólové šance. Těch Břeclav spálila několik, než konečně otevřel skóre Paško, pro něhož to byl první zápas v dresu Lvů.

Ve dvanácté minutě vážněji zazlobili i hosté, Novák ujel břeclavské obraně, ale vracející se Fiedler se mu vrhl pod nohy a zabránil nejhoršímu. Dále už opět útočili jen domácí. Jen velmi kvalitní výkony senického brankáře Kučery, který vychytal postupně Čikla, Bartáka i Erika Nováka.

Druhá třetina už však byla úplně o něčem jiném. Břeclavští útočníci jakoby v kabině seřídili svá mířídla a začal brankostroj. Mezi 22. a 25. minutou se trefili postupně Fiedler, Zapletal a Erik Novák. Navíc Čikl ještě mezitím ujel obraně, brankáři zasunul puk mezi betony, ten ale za brankovou čáru nedojel.

Senica si vzala oddechový čas, moc to ovšem nepomohlo. Ve 28. minutě totiž padly hned tři branky. Nejprve hosté v přesilovce snížili, poté se podruhé trefil břeclavský Paško a další přesilovku Senice využil už po čtyřech vteřinách Rajčák. Když navíc v polovině zápasu zakončili Hrůza s Čiklem ukázkový nájezd dva na jednoho, byla Senica na ručník. Stav 6:2 vydržel až do konce druhé třetin, přestože měla Břeclav paradoxně dvouminutovou výhodu dvojnásobné přesilovky. Až těsně před druhou sirénou nabídl přihrávkou na zlatém podnose Škápik Erika Nováka a bylo to 7:2.

Senica během druhé přestávky vyměnila gólmany, ale ani Paraskou si brankařské statistiky nijak nevylepšil. Už ve 42. minutě mu totiž zasunul Klimovič v pádu puk mezi betony a ve 46. minutě nabil Dorovi Paško na devátý gól. Chvíli o sobě v přesilovce dávala vědět i Senica.

Slovenští hokejisté se dočkali i snížení. Ve 47. minutě snížil tvrdou ranou po ledě Rajčák. Dále už se hrálo opět jen v tréninkovém tempu a podle not Břeclavi. Žádané desáté branky se stovka přítomných diváků dočkala až dvě minuty před koncem, jejím autorem byl Barták. Poslední část nadílky na zpáteční cestu přibalil Senici svou druhou brankou Dora, jež efektivně z otočky překvapil senického brankáře.

Spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou byl i břeclavský asistent trenéra Michal Konečný. „Myslím, že takto by příprava měla vypadat. Dnes k nám nepřijel žádný slabý soupeř, to my jsme ho svou aktivní hrou nutili k chybám, které se nám dařilo využívat. Příliš jsme jim toho nedovolili. Kluci měli hodně střílet, což splnili, a konečně nám to tam začalo padat. Myslím, že se solidně uvedl i Ivan Paško, který dnes posbíral pět kanadských bodů.“