„Pomáhají nám moc. Je dobře, když nás jede víc, můžeme více střídat. Také jsou zkušenější, klidní na míčku, zbytečně se ho nezbavují a dokážou se prosadit v soubojích jeden na jednoho.Tak nějak spolupracujeme už čtvrtým rokem a jsme vynikající parta,“ libuje si kapitán Draků Lubomír Čulen.

Marek Papp, Radim Lenkovič, Ondřej Lechner, Filip Ondrušík, Filip Hübner nebo Josef Michálek. Ti všichni letos pomáhají Drakům v cestě základní částí okresní hokejbalové ligy. A nestěžují si.

„Pro mě je to třetí hokejbalová sezona. Přivedl mě k němu brankářský kolega Pepa Michálek. Na ledě jsem sice brankář, ale v hokejbale mě to táhne dopředu,“ říká brankář Lvů Filip Hübner.

Znovu do brány

Přesto letos opět chytá oranžové míčky. „Spoluhráči mě při absenci brankáře požádali, abych šel chytat. Sehnali mi výstroj, tak jsem na to kývl. Předchozí roky jsem hrál v obraně a byl jsem nejtrestanějším hráčem. Asi ví, proč mě poslali do branky,“ směje se devatenáctiletý Hübner.

Přiznává, že v teniskách je chytání mnohem obtížnější. „Musím se víc soustředit. Neklouže to, nejde pořádně odrážet. Navíc míček ve vzduchu dokáže plachtit a neletí přímo,“ stěžuje si naoko.

Také osmnáctiletý útočník Filip Ondrušík se místo ledu potí na betoně. Ani on neodolal lákání Josefa Michálka. Osmnáctiletému útočníkovi Lvů ale jeho pozice zůstala i po přechodu mezi Draky.

„Hokejbal je mnohem náročnější na fyzičku, nejde stát na místě. Na bruslích se odrazíte a jedete. Navíc může být na hřišti třeba třicet stupňů, takže se pořádně zapotíte,“ říká Ondrušík, který letos hrál pravidelně za juniorku Lvů a párkrát naskočil i do 2. ligy.

Také trenér břeclavských hokejistů je rád, že se jeho svěřenci přes léto neflákají. „Všem jsem jim říkal, že vítám každý pohyb. Hokejbal nebo inline hokej je pro ně ideální. Oni jsou takové povahy, že stejně nevydrží sedět doma. Alespoň si udrží fyzičku,“ dodává Michal Konečný.