Jediným skórujícím hráčem Břeclavi byl na konci druhé třetiny Barták, Lvi však nejtěsnější vedení neudrželi a tři minuty před koncem inkasovali z hole Šima vyrovnávací branku. Po bezbrankovém prodloužení vychytal bonusový bod pro Břeclav Chvátal, který za svá záda pustil žádný ze tří nájezdů Jestřábů nepustil.

Hokejisté Břeclavi na svého soupeře vyrukovali s čistě defenzivní taktikou, kterou v první dvacetiminutovce do puntíku plnili, zapomínali ovšem útočit z rychlých brejků. Nejprve se však museli bránit čtyři minuty v oslabení, jenže Chvátal nemusel ani pořádně zasahovat. Až v desáté minutě rozhýbal pomalejší tempo utkání hostující Stejskal, jenž se prosmýkl středem hřiště. Na konci jeho akce stál pozorný brankář domácích, stejně jako při dalších pokusech jeho spoluhráčů. První třetina tak nemohla skončit jinak, než bez branek.

Vstup do druhé části však měli Lvi parádní. Hned po buly se vydal na výlet Hrůza, jenže nedokázal včas zasunout puk k tyči Sedlářovy branky. O minutu později prostějovský gólman zlikvidoval Bartákovi tutovku ukázkovým semaforem. Zrychlené tempo přinášelo i více šancí. Ve 25. minutě zastavil únik Šebka až Chvátal, na druhé straně únik Hrůzy a Sedláčka musela hasit až Sedlářova lapačka. Diváci poté mohli sledovat několik překrývajících se přesilovek na obou stranách, týmy z toho ale nic nevytěžily. Až ve 38. minutě si mohli fanoušci zakřičet „gól“. Škápikovu střelu od modré tečoval Fiedler a Sedlářem vyražený puk vrátil do branky Barták.

Úkol hostů byl jasný. Chtěli vyrovnat a přestože domácí na dlouhou dobu zatlačili do jejich obranného pásma, nedařilo se jim dostat do vyložené střelecké pozice. Břeclav se zaměřila na bránění svého těsného náskoku. Hosté proházeli útoky a hlavní útočná zbraň Jestřábů – bratři Šebkové – prakticky neslezli z ledu. Avšak k vyrovnání jí nepomohly ani dvě přesilovky. Do konce zápasu zbývaly necelé tři minuty, když se za brankou Chvátala dostal k puku Čuřík, našel na mezikruží Šima. Ten se nemýlil a trefil se pod víko. „Škoda, že nemáme video, abychom to mohli klukům ukázat. U toho obdrženého gólu zase zůstal před brankou úplně volný hráč. Trénujeme to tady už dva dny tu obranu před brankou, a zase z toho dostaneme gól. Mrzí nás to,“ krčil rameny břeclavský kouč Pavel Nohel.

Na řadu tak přišlo prodloužení. V tom si nejprve zahráli přesilovku hosté, následně i téměř čtyři minuty domácí, přesto už branka nepadla. V nájezdech pak byl úspěšnější Chvátal, když za svá záda nepustil ani jeden nájezd Šima, Patrika Šebka ani kapitána hostí Duby. Na druhé straně stačilo, aby blafákem překonal Sedláře pro změnu domácí kapitán Sedláček a bonusový bod tak zůstal v Břeclavi.

„Kluci to dneska vydřeli, bojovali, nechali na ledě všechno. Zaslouží si absolutorium, stejně jako brankář, který nás hodně podržel a podařily se mu chytit i všechny nájezdy. Nato, že jsme dohrávali na čtyři obránce, se nám dařilo téměř vymazat z ledu Šebky. Touto cestou se teď musíme ubírat, budeme pořádně bránit, i když to pro lidi asi nebude nejpohlednější hokej. Naše produktivita v posledních zápasech vázne, proto musíme hrát ze zabezpečené obrany. Proti tak kvalitním soupeři jako je Prostějov, si nemůžeme dovolit hrát otevřený hokej. To jsme zkusili proti Vsetínu a dostali jsme za dvě třetiny pět branek. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak to beru všemi deseti,“ dodal s úlevou po vyhraném zápase Nohel.

HC Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov 2:1 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Branky: 38. Barták (Fiedler, Škápik), 65. rozhodující nájezd Sedláček – 58. Šimo (Čuřík)
Vyloučení: 9:8 , bez využití
Diváků: 350
Poměr střel: 13:40
Nejčastěji střílející hráči BV: Fiedler, J.Novák, Barták a Süsser po 2
Sestavy:
HC Břeclav: HC Břeclav: Chvátal – Zapletal (A), Svoboda, Dora (A), Novák J., Škápik, Rajnoha – Hrůza, Sedláček ©, Süsser – Klimovič, Bolfík, Kuriál – Barták, Fiedler, Paško – Grmela
LHK Prostějov: Sedlář – Jedlička, Paška, Halouska, Peštuka, Kolibár, Doseděl – Bartošek, Duba ©, Stejskal – Žajgla (A), Čuřík, Šimo – Zachar, Šebek P. (A), Šebek D.