„To, že jsme porazili Opavu už potřetí, je paradoxní, ale je to náhoda. Speciálně jsme se na ni ale nijak nepřipravovali. Jen jsme si řekli, že jsme ten rok 2013 zakončili hodně špatně a že naše mužstvo má na víc," neviděl v soupeři problém trenér Lvů Michal Konečný, který jen věřil svému týmu.

Úvod zápasu přesto začal naplňovat papírové předpoklady a prvních deset minut první třetiny patřilo hostující Opavě, která neustále kroužila v obranném pásmu Lvů. V přesilovce hostů se pak zaskvěl gólman Šurý, který chytil Slezanům dvě dobré gólové šance.

Po deseti minutách se ale probudili i domácí a začali rychlými brejky zaměstnávat Šafránka. Ten chytal ovšem také spolehlivě. Až na jednu výjimku. V 17. minutě udržel puk v útočném pásmu při střídání svých spoluhráčů Popolanský a nastřelil puk na bránu Opavy. Šafránek reagoval na jeho ránu, kotouč se ale odrazil do strany k Tomáši Blahovi, který jej v mezeře mezi tyčí a betonem opavského gólmana zasunul do brány.

Prostřední dějství pak bylo, co do hry domácích, nejslabší periodou. Ale ani v něm nakonec gól neinkasovali. Prvotní nástup Slezanů totiž utnulo dvojí vyloučení, jenže Lvi dlouho přesilovku 4 na 3 nevyužili. Asi největší šanci vstřelit gól měl kapitán hostů Měch, jemuž pod tlakem namazal do jízdy slabým vyhozením kapitán Lvů Haman. Jenže Opavan nechal vyniknout jen Šurého lapačku.

A když vychytal i na druhé straně přečíslení Piskoře a Bolfíka na jediného obránce gólman Šafránek, odcházela do kabin Opava stále s jednobrankovým mankem.

Ve třetí třetině už se oba týmy uchýlily k nepohlednému hokeji plnému nahazování puků do útočných třetin. A přibylo i šarvátek. Jenže na obou stranách stále kralovali gólmani. Šafránek lapil velkou šanci Piskořovi. Hned z protiútoku pak uháněl sám na Šurého Wolf, ale i tomu radost ze skórování pokazil břeclavský gólman Šurý.

Jistotu na střídačku Lvů a velkou radost na tribuny přinesla až 58. minuta. To ujížděli v brejku dva na jednoho Jiří Novák s Blahou, obránce Lvů vzal zodpovědnost na sebe a trefil se ukázkově pod horní víko opavské brány. Byl to jeho první gól v tomto ročníku.

„Zápas byl soubojem našich hráčů s brankářem Šurým. Soupeře jsme jasně přestříleli, ale gól jsme nedali. Chyběl nám větší důraz v předbrankovém prostoru. Takový zápas jsme měli zvládnout, jde o citelnou bodovou ztrátu," tvrdil opavský lodivod Karel Suchánek.

Závěrečný tlak Slezanů se ani nekonal, jelikož brankář Šafránek dostal v utkání druhý trest a Opava dohrávala zápas v oslabení. Jen tak usnadnila Šurému zisk druhého čistého konta v sezoně.

„Tentokrát jsme Opavu přetlačili, měli jsme i trošku toho štěstí a výkon kluků byl podpořený výborným Šurým. Opava přitom hrála v pohodě, ale vyložené tutovky neměla. My jsme se totiž vyvarovali hrubých chyb. Věřil jsem, že kdy jsme přežili tlak hostí ve druhé třetině, tak už to uhrajeme. Jen jsem si myslel, že druhý gól dáme dřív než dvě a půl minuty před koncem," dodal Konečný.

Jeho tým teď pojede dvakrát ven. Nejprve na led vedoucího Prostějova, a potom na stadion předposlední Orlové. Doma se Lvi představí až 15. ledna proti Vsetínu.

HC LVI Břeclav – HC Slezan Opava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Blaha (Popolanský, Medřický), 58. Novák

Vyloučení: 4:7, bez využití

Rozhodčí: L.Netopil – T.Goňa, P.Velinský

Diváci: 239

Poměr střel: 31:39

HC LVI Břeclav: Šurý – Šaur, Dora (A), Novák, Nedvěd, Nekoranec, Kovář P., – Piskoř, Bolfík (A), Kučera – Zháňal, Haman ©, Popolanský – Medřický, Blaha, Bartoš – Průdek, Gabriška, Procházka

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas (A), Vrábel, Kukol (A), Pavelek, Mosler – Měch ©, Herman, Vítek, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa, Tuma