Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách. Lvi měli k dispozici jen pět beků, Žďár dokonce jen čtyři. Snad i proto viděli diváci hned deset branek, i když hokej to příliš pohledný nebyl. Na první branku se čekalo jen necelé tři minuty. Hned, jak opadla obava ze soupeře, projel kolem pravého mantinelu Martin Bartoš, protlačil se až před Opršala a chytrou kličkou jej překonal.

Břeclav se od té doby nikam nehnala, bez problémů přestála oslabení a mola vstřelit další branku. Proti byl ale Opršal, který předvedl zákrok roku, když před Pappem zůstala jen prázdná branka, žďárský gólman se ale po puku tygřím skokem vrhl a ukryl jej do lapačky. Nikdo nemohl uvěřit, že to nebyl gól.

Jenže Plamenům to bylo málo platné. V závaru se Man ani Březina neprosadili, a tak udeřilo na druhé straně. A ne jednou. Během tří minut první třetiny dostali hosté tři branky a bylo prakticky po zápase. V 15. minutě napodobil Bartoše Tomáš Popolanský, znovu ujel po straně, jen zakončení zvolil ke druhé tyči.

O minutu později zase nahazoval puk před branku od modré Marek Dora a brankář hostí poslechl břeclavské publikum, které zakřičelo „Pusť!". Kotouč před gólmanem skočil a zastavil se až v síti. Pro Marka Doru to byla jeho první branka v sezoně.

A aby toho nebylo málo, hosté dostali za minut čtvrtou branku. To si najel až za branku falešný bek Peter Beneš, našel před brankou Marka Pappa, který bekhendem zády k brance dostal puk za Opršala počtvrté.

Zelenka pak vychytal ještě dvě žďárská přečíslení a domácí Jurča nastřelil před první sirénou tyčku.

Ve druhé třetině padlo ještě o jednu branku více. Domácí nezačali dobře, Ve 24. minutě propálil poprvé z téměř nulového úhlu Zelenku Plachý. Hned poté se znovu blýskl hostující gólman, když už byl téměř překonaný po nájezdu Bartoše s Popolanským, druhý jmenovaný ale udělal o kličku navíc a gólman Plamenů stihl puk alespoň odrazit do rohu.

Ve 27. minutě Plameny zápas zdramatizovaly, když se švihem od modré prosadil Šír. Za tři minuty dal Žďár dokonce třetí branku, ale ta platit nemohla, jelikož sudí Mech už dlouho předtím signalizoval posunutí branky.

V polovině zápasu Lvy konečně hosty zlomili. To nejprve z voleje pálil Jurča, Opršal puk jen vyrazil před sebe, kde ho do branky uklidil podruhé v zápase Marek Dora. Hned vzápětí se z levého kruhu přesně do šibenice trefil Martin Bartoš a vrátil Lvům definitivně pohodu na střídačku.

Přestřelka ale nekončila. Už za dvě minuty využil Vítek špatného vyhození břeclavské obrany, najel si až před Zelenku a lehkou kličkou alespoň snížil na 3:6.

Ve třetí třetině už byla k vidění spíše vyloučení, než branky. Ale šance na jejich vstřelení byly. Zábranský třeba neproměnil samostatný únik, když mířil mezi betony hostujícího gólmana. V 51. minutě dostali Lvi možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, kterou využili. Peter Beneš dokázal, že může bodovat i z obrany a přízemní střelou od modré uzavřel skóre na 7:3.

Tento stav byl konečný, jelikož v poslední pětiminutovce Zelenka dokázal Žďáru chtnout ještě dvě tutovky. Ve prospěch hostů hovoří hlavně fakt, že nepřestali do posledních minut bruslit a zápas nevzdali. Přesto si od Dyje odvezli porážku 3:7.

Michal Konečný (trenér HC Lvi Břeclav): „Nezačali jsme úplně nejlépe, ale paradoxně jsme dali v první třetině z deseti střel čtyři góly. Padlo nám to tam. Kluky jsem upozorňoval, že Žďár má dobré mužstvo a nebude to ještě tak jednoduché. Přesto jsme ve druhé třetině dali soupeři prostor a ten začal rychle stahovat. Jiný tým by se za stavu 0:4 třeba položil. Oni ne. Naštěstí jsme dali další branky a je vidět, že kluci góly dávat umí. Protože s takhle těžkým soupeřem dát sedm gólů, to hovoří za vše. I když hráčů měl soupeř málo, ty hlavní opory sebou měl. Po druhé třetině byl trošku vítr v kabině, a poté už jsme si to ohlídali, i když už to nebylo v tom tempu, co předtím. Asi nám paradoxně pomohlo to, že jsme prohráli v Chotěboři. Od té doby si kluci něco řekli a šlape to. Do Kolína už bych měl mít k dispozici dva beky z Brna a měl by se tu objevit i nový útočník."

Martin Sobotka (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Klukům to říkám pořád. Jak končíme předchozí zápas, tak začneme ten další. Je to vždy už jakási příprava na další zápas. Jak špatně jsme ale dohráli zápas s Chotěboří, tak stejně špatně jsme začali v Břeclavi. Ta první třetina rozhodla. To už se pak těžko dohání, obzvláště na soupeřově hřišti, a ještě když nejsme v plné sestavě. Sice jsme pak snížili a vypadalo to ještě nadějně, ale pak nám soupeř zase utekl na 6:2 a byli jsme tam, kde předtím. To nás hodně srazilo. Kluci sice bojovali a chtěli, ale už to nešlo. Bohužel, ty absence byly znát až moc a především v obraně to bylo markantní. Měli jsme čtyři obránce a kluci se fakt snažili, ale obzvláště na tom velkém hřišti to prostě nešlo přehlédnout. Nedá se nic dělat, musíme se z toho rychle oklepat a jedeme dál." (zdroj: www.hokejzr.cz)

HC LVI Břeclav – SKLH Žďár nad Sázavou 7:3 (4:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. M. Bartoš (Zábranský, Dufek), 15. Popolanský (Nekoranec), 16. Dora (Jurča), 18. Papp (Beneš), 32. Dora (O. Bartoš, Jurča), 33. M. (Zábranský, Popolanský), 51. Beneš (Šaur, M. Bartoš) – 24. Plachý (Ježek), 28. Šír (Pleva, Man), 35. Vítek

Vyloučení: 7:8 Využití: 1:0

Rozhodčí: J.Mech – J.Chocholouš, P.Kříž (všichni Brno)

Diváci: 150

Poměr střel: 25:37

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Dufek, Beneš, Koukal, Nekoranec – Kurial, Jurča ©, Bartoš O. – Popolanský, Zábranský, Bartoš M. (A) – Bolfík, Zháňal, Papp

SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal – Smejkal, Šír, Kolda, Vránek, Pleva (A) – Ježek (A), Kotlík, Man – Kunstmüller, Březina, Dítě – Vítek, Kaňka, Plachý (C)