Tato prohra stála místo tehdejšího břeclavského trenéra Otoupalíka. Ve středečním utkání bude i podle bookmakerů favoritem zlepšující se Prostějov, který bude útočit na 13. příčku, která by mu zajistila místo v předkole play off, body však stejně tolik potřebuje i Břeclav, aby se odlepila ode dna tabulky.

Hlavně v osobě trenéra Aleše Flašara je nutno hledat výsledkový i tabulkový vzestup Prostějova. Z posledních šesti utkání prohráli Jestřábi jen jedinkrát, a to po výpadku doma se Vsetínem. Zlepšené výsledky je nutno hledat v hráčích, kteří přišli s trenérem Flašarem, a kterým se v mužstvu začalo náramně bodově dařit. Angažování Romana Hloucha nebo slovenského útočníka Jána Skokana se ukázalo jako klíčové, tito hráči rozhodují utkání a drží si skvělou bilanci více než jednoho bodu na zápas. Jestřábi už dávno smazali manko, které nabrali sérií jedenácti proher v řadě během prvního měsíce ligy a bez problémů se přehnali kolem Břeclavi a Velkého Meziříčí. Nyní budou atakovat 13. příčku, kterou momentálně okupuje Pelhřimov a určitě se na ní nechtějí zastavit.

Břeclav má poslední možnost se před Vánoci ukázat doma svým fanouškům, poté ji čekají dva venkovní zápasy v Pelhřimově a po Novém roce v Orlové, základní část zakončí domácím soubojem se Šumperkem. Soupeři to nejsou nejlehčí, proto by bylo dobré, aby Břeclav po dvou prohrách opět zabrala a přenechala poslední pozici opět Velkému Meziříčí, které hraje v tomto kole ve Valašském Meziříčí, odkud se body nevozí.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Strýček, Laga, Popela, Konta, Ondrejec, Novák, Koš – Hrůza, Pazdera, Čikl – Kárný, Mífek, Nohel - Barák, Prachař, Kroupa

HK Jestřábi Prostějov: Tuček (Hrazdíra) - Doseděl, Kolibár, Staněk, Jedlička, Zimmer - Hlouch, Skokan, Dostál - Raymond, Novák, Vlk - Ondrejkovič, Rak, Učník - Kupec, Berčák, J. Cik

Další utkání 27. kola:
Uničov - Pelhřimov
Technika - Žďár
Hodonín - Opava
Šternberk - Nový Jičín
Val. Meziříčí - Vel. Meziříčí
Šumperk - Přerov
Orlová - Vsetín