Manažeři Techniky se však snaží tento problém řešit a před koncem přestupního období přivedlo do týmu pětici nových hráčů. Domácí prostředí ale ve středu zákonitě nemusí být výhodou, oba týmy se v minulých vzájemných utkáních dokázaly prosadit právě na ledě svého soupeře.

Břeclavští hokejisté by určitě chtěli navázat na dobrý výkon z minulých utkání. Ovšem nebude se dát očekávat podobně útočně laděné pojetí hokeje jako v domácích zápasech. Přesto má Břeclav šanci uspět, Brňanům se v novém roce přestalo dařit a hlavně jejich obrana je jedna z nejprostupnějších, inkasuje v průměru pět branek na zápas, a s tím se těžko vyhrává. Technika ovšem zahájila posilování před play off, ve prospěch Břeclavi však může hovořit fakt, že Hrtúš, Daňo ani Hruška by ještě do středečního zápasu neměli zasáhnout. Vysokoškoláci naposledy ztratily slibné vedení 1:4 ve Valašském Meziříčí a prohráli 5:7, doma prohráli těsně s Orlovou 3:4 a předtím ve vypjatém zápase v Hodoníně dostali výprask 1:7, takže určitě mají co zlepšovat.

První vzájemné utkání Břeclavi a Brňanů na ledě Techniky vyhrála Břeclav, tehdy s Hronkem v brance, vysoko 6:1, vysokoškoláci se ovšem nedali zahanbit a z Alcaplast arény si odvezli také všechny body za výhru 5:1, o které rozhodli Brňané už v první třetině.

Loni ještě partnerský klub Břeclavi, letos už přímý soupeř ve druhé lize, má ve svém týmu několik hráčů, kteří již měli s břeclavským hokejem co dočinění. Jmenovat můžeme například Petra Látala, který začínal sezónu v Břeclavi, Michala Matouše, který Břeclavi loni vypomáhal v krajském přeboru nebo Jan Habrovec, který hrával za Colligo Břeclav. V kádru Techniky najdeme také břeclavského odchovance Michala Gabrišku. Z břeclavského týmu si za Techniku v minulosti zahráli oba naši gólmani, Tomáš Karný, Pavel Strýček nebo Marek Kundela.

Posledních pět utkání soupeře:

Nový Jičín - Technika Brno 5:6
Technika Brno – Uničov 5:4
Hodonín – Technika Brno 7:1
Technika Brno – Orlová 3:4
Valašské Meziříčí - Technika Brno 7:5

Brněnský tým se v brance může spolehnout na výkony brankáře Nešťáka, který odchytal valnou většinu zápasových minut s průměrem 3,45 gólu na zápas. Jeho náhradník Adamec zatím nastoupil jen v necelých čtyřech utkáních a jeho průměr není vůbec lichotivý, pohybuje se na hranici pěti obdržených branek. Jistotou „vzadu“ je brněnská obranná dvojice Habrovec (2+7) – Kučírek (5+5). Nejproduktivnější bek vysokoškoláků Zapletal (5+13) do utkání nezasáhne, bolavé zápěstí ho do hry nejspíše nepustí. Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů v týmu VSK je Zdeněk Mráz (24+18), který patří zároveň v kanadském bodování mezi elitní desítku druhé ligy. Jeho příklad následují Martin Špok (13+20) a Petr Jelínek (12+17). Jen pro srovnání, nejproduktivnějšími beky Břeclavi jsou univerzál Pazdera (6+16) a obránce Laga (2+7), v útoku se u nás nejvíce daří Tomáši Karnému (15+14), sniperovi Štěpánu Hrůzovi (13+12) a Igoru Čiklovi (10+12). Chvátal si drží průměr okolo 3,15 branky na zápas.

Brněnský tým má momentálně problémy s marodkou, trenér Čeněk Kundela nebude mít k dispozici nemocného obránce Lesáka a útočníka Korotvičku, zranění zůstávají Látal, Sedláček a už zmiňovaný nejproduktivnější bek vysokoškoláků Zapletal. Břeclavský tým bude po dlouhé době téměř kompletní, chybět bude jen dlouhodobě nemocný Kundela.

Utkání 37. kola druhé ligy mezi VSK Technika Brno a HC Břeclav začíná ve středu 4. února 2009 od 18:00 v brněnské hokejové hale VSK Techniky Brno za Lužánkami.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Pazdera, Strýček, Strapko, Popela, Laga, Novák, Macháček, Koš - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Mífek, Vaněček – Kroupa, Veselský, Kuriál

VSK Technika Brno: Adamec (Nešťák) - Petlák, Habrovec, Kučírek, Kalafut, Úlehla, Babic, Šindelář - Mráz, Jelínek, Šebek, Špok, Korotvička, Benýšek, Tobiáš, Liška, Luštinec, Odehnal, Němec, Matouš

Další utkání 37. kola:

Žďár nad Sázavou - Nový Jičín
Šumperk - Orlová
Opava - Valašské Meziříčí
Šternberk - Pelhřimov
Přerov - Vsetín
Prostějov - Uničov
Velké Meziříčí - Hodonín