Odměna za zisk bodů by však mohla být sladká. Případná výhra Břeclavi a zároveň prohra Velkého Meziříčí s Novým Jičínem by skýtala svěřencům trenéra Stloukala luxusní náskok devíti bodů nad sestupovou propastí, a také reálnou možnost stále pošilhávat po 13. místu zajišťující alespoň účast v předkole play off. Břeclav ovšem z venku nepřivezla už více než pět týdnů ani bod.

Klub, který měl po loňské sezóně, kdy skončil po základní části na třetím místě, měl podobné cíle i letos. Navíc měl přerovský zimní stadion pověst nedobytné pevnosti. Začátek sezóny by tomuto trendu nasvědčoval. V půli října ale zasáhla Přerov rozsáhlá marodka a výsledkový propad se zastavil až začátkem prosince. Výsledkem toho bylo až třinácté místo.

Vedení klubu tehdy jako první sáhlo k výměně trenéra, u týmu skončil Jaroslav Beck, jeho nástupcem byl jmenován Lubomír Oslizlo, jehož kariéra hráče i trenéra je spojena především s brněnskou Kometou. Ale tytam jsou dnes doby, kdy se o Přerovu mluvilo jak o největším zklamání letošního ročníku druhé ligy. Hanáci z posledních deseti utkání prohráli jen dvakrát a vyšplhali se z nepěkné 13. pozice na dělené osmé místo.

Přerov má nyní za sebou sérii skvělých výsledků, dvakrát dokázal porazit Hodonín, poradil si i s druhou Orlovou a třetím Valašským Meziříčím, které se potýká s výsledkovou krizí.

První vzájemné utkání v Přerově Břeclav prohrála 2:5, když o výhře rozhodli Zubři dvěma slepenými góly během dvou minut třetí třetiny. Ani na domácím ledě se Lvům nedařilo, za stavu 0:3 hráli Břeclavští v posledních minutách vabank a podařilo se jim snížit minutu před koncem na 2:3. Utkání tehdy ukončil technickým gólem z poslední minuty Sprušil a stanovil tak konečný výsledek 4:2 pro Přerovské.

Posledních pět utkání soupeře:

Přerov – Hodonín 4:2
Přerov – Uničov 4:5
Hodonín - Přerov 3:4 s.n.
Přerov – Orlová 5:2
Valašské Meziříčí - Přerov 5:6

Přerov letos vystřídal v brance již sedmero borců v maskách. Na počátku byl brankářskou jedničkou Jakub Sedláček, kterého si ale mateřský klub ze Zlína stáhl do A-týmu, kde začal chytat extraligu. Místo něj zajistilo přerovské vedení hostování Martina Štefla (5,14 gólu na zápas) z Komety Brno, ten se ale také příliš neosvědčil a nyní chytá v prvoligové Porubě. Většinu druholigových utkání tedy odchytal třiadvacetiletý Zdeněk Krejčí (3,4), kterému nejnověji vypomáhá zlínský odchovanec Dalibor Sedlář, toho času ve službách Olomouce.

Obrana Přerova je velmi mladá, nade všechny ale ční čtyřiadvacetiletý bek Radomír Pála (14+7), který je čtvrtý v bodování obránců letošního ročníku. Až z odstupem za ním je Daniel Faltýnek (2+9). V útoku je nejnebezpečnější akvizicí pro soupeřovy brankáře Marek Ditrich (11+11), Antonín Sprušil (6+19) a Jan Kolář (12+9). První z trojice jmenovaných útočníků však do zápasu nezasáhne, stejně jako Žibrita je momentálně na marodce.

Naopak už by proti Břeclavi měla nastoupit nová útočná posila Zubrů, přerovský odchovanec Erik Kohůt (8+11), který strávil posledních šest sezón ve Šternberku.

Břeclavský kouč Stloukal bude mít k dispozici kompletní pouze obranné dvojice, útoky nastoupí opět ve stejném improvizovaném složení jako se Žďárem nad Sázavou. V útoku bude chybět Kundela, Mífek i Vaněček. Poslední jmenovaný by však už měl být připraven k sobotnímu zápasu se Šternberkem.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Pazdera, Strýček, Konta, Popela, Novák, Laga, Macháček, Koš - Čikl, Barák, Hrůza - Nohel, Karný, Prachař – Veselský, Kuriál, Balát - Kroupa

HC Zubr Přerov: Sedlář (Krejčí) - Pala, Faltýnek, Kubala, Novák, Vlček, Ryšánek, Prinke - Menšík, Sprušil, Kočara - Staša, Hanák, Martinák - Kolář, Goiš, Korčák - Kundrátek, Mališka, Kohůt
Další utkání 35. kola:

Velké Meziříčí - Nový Jičín
Šumperk - Uničov
Opava - Hodonín
Technika Brno - Orlová
Šternberk - Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou - Pelhřimov
Prostějov - Vsetín