U maskovaných mužů se toho oproti loňsku moc nezměnilo. Trenéři budou stejně jako vloni spoléhat na čtyřiadvacetiletého Michala Šurého, loňskou gólmanskou jedničku. Ten musel na jaře na operaci třísla a většinu suché přípravy tak promarodil. Trénovat začal až v červenci. „Čekal jsem, že když dám tříslu klid, spraví se. Ale bolest nepřešla a musel jsem na operaci," tvrdil Šurý. Záda mu na tréninku kryl stejně jako vloni Miroslav Foukal.

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ:
Čtvrtek 7. 8. od 13:30 hod.
HC LVI Břeclav – Kom. Brno (j.)
Úterý 12. 8. od 17:30 hod.
HK Trnava – HC LVI Břeclav
Čtvrtek 14. 8. od 18:00 hod.
VHK Vsetín – HC LVI Břeclav
Pátek 15. 8. od 18:00 hod.
Žďár nad Sáz. – HC LVI Břeclav
Úterý 19. 8. od 18:00 hod.
HC LVI Břeclav – Dukla Senica
Čtvrtek 21. 8. od 18:00 hod.
HC LVI Břeclav – Technika Brno
Úterý 26. 8. od 18 hod. (Třebíč)
M.Budějovice – HC LVI Břeclav
Pátek 29. 8. od 18:00 hod.
HC LVI Břeclav – Žďár nad Sáz.
Úterý 2. 9. od 18:00 hod.
HC LVI Břeclav – HK Trnava
Čtvrtek 4. 9. od 18:00 hod.
HC LVI Břeclav – M. Budějovice

„O brankářské jedničce máme zatím jasno, tento post teď není akutní. V případě potřeby bychom zařídili střídavé starty některému z mladých brankářů Komety," narážel kouč Michal Konečný na možné zapojení maskovaných mladíků z Brna.

To obrana Lvů zažila přes léto výraznou obměnu. Z loňského kádru zůstávají na soupisce pouze tři jména: Jiří Novák, Kamil Nekoranec a Ivo Höss. Chybět budou hlavně zkušenosti třiatřicetiletého Marka Dory, branky Jakuba Šaura a důraz Ondřeje Nedvěda. „Mara Dora se rozhodl letošní sezonu vynechat, kvůli práci hokej nestíhá. Kuba Šaur se už na konci loňské sezony chytil v Třebíči. A Ondra Nedvěd zkusí štěstí v sousedním Hodoníně," vysvětlil nejvýraznější absence hlavní kouč břeclavských Lvů.

Opačným směrem než Nedvěd naopak putují do Břeclavi beci Dominik Směřička a Martin Miklík. Oba jsou odchovanci Břeclavi, oba už v minulosti v Břeclavi působili.

Dalšími staronovými tvářemi, které se pokusí zaujmout trenéry, je čtyřiadvacetiletý Adam Svoboda a Peter Beneš. První jmenovaný u Lvů už působil před čtyřmi lety, dvě sezony pak tvrdil obranu Hodonína a loni hrál krajskou ligu za Velkou Bíteš. To slovenský univerzál Peter Beneš, který je kmenovým hráčem Břeclavi, strávil loňský rok ve Francii, odkud se vrátil už jako obránce.
Práce i cizina

A nakonec útok. I tam najdeme stará známá jména jako Radek Zháňal, Roman Průdek, Tomáš Buhaj, Tomáš Blaha, Filip Hrbatý nebo Patrik Medřický. Jména dalších stálic ale chybí. „Ondra Bartoš dal přednost práci před hokejem. Tomáš Popolanský je ve Spojených státech a Lukáš Bolfík v Anglii. Alespoň ten by se měl ale v září vrátit, uvidíme, v jaké bude formě," přibližuje zanedlouho padesátiletý kouč Břeclavi stav dřívějších opor Lvů.

Také nejpříjemnější překvapení loňské sezony v podobě útočníka Kristiana Kučery zatím u Dyje neuvidíme. Slovenský mladík už loni zkusil štěstí v prvoligovém Havlíčkově Brodě a i nyní je tam na zkušené.

O místo v sestavě tak zabojuje celá řada dalších jmen. Vrací se i jeden odchovanec. Dvacetiletý Marek Papp, jenž si vloni na podzim v dresu juniorky Komety Brno těžce zlomil nohu, už se uzdravil a vrátil se k hokejovému tréninku. „Noha už je v pohodě. Absolvoval jsem v Brně letní přípravu, trénoval jsem s juniorkou na suchu i na ledě. Z Komety už mě ale poslali zpátky do Břeclavi. Jen jsem si teď sedral u kotníku jizvu, co mám po operaci, tak mě to trošku pobolívá. Ale věřím, že se to co nejrychleji zahojí," tvrdí nadějný hokejista, který by za juniory Komety mohl hrát už pouze na výjimku.
Mládí vpřed

Dalším odchovancem, jenž se vrací po delší době do Břeclavi, je dvacetiletý Bronislav Čápek. O místo se bude muset prát s dalšími vrstevníky. Třeba s ex-vsetínským Dominikem Tobolou nebo znojemským triem Michal Kacetl, Radovan Holub a Lukáš Nováček. Nejvíce se asi očekává od posledně jmenovaného. Jak by ne, vytáhlý útočník byl loni nejlepším střelcem Znojma v juniorské EBYSL, když dal ve 46 utkáních 42 branek.

SESTAVA LVŮ NA PRVNÍM TRÉNINKU:

M.Šurý a M.Foukal – J.Novák, K.Nekoranec, I.Höss, M.Miklík, D.Směřička, A.Svoboda, P.Beneš, J.Tichý, K.Navrátil – R.Průdek, R.Zháňal, T.Buhaj, P.Medřický, F.Hrbatý, T.Blaha, L.Nováček, R.Holub, M.Kacetl, D.Tobola, B.Čápek a M.Papp.