Na led zimního stadionu ve Velké Bíteši, kde hrají některá svá domácí utkání HK Bulldogs Brno, přijížděli Břeclavští jako favorité. Brněnskému týmu totiž patří v tabulce krajského přeboru poslední příčka, o kterou se dělí s Boskovicemi.

„Byl to podivný zápas. Hra byla strašně rozkouskovaná, navíc těch vyloučení bylo neuvěřitelně moc,“ potvrdil trenér břeclavských hokejistů Michal Konečný.

Břeclavští se do zápasu vrhli po hlavě a odměnou jim byla již ve druhé minutě branka Psoty, který po přihrávce od Veselského vymetl horní růžek buldočí branky.

Hosté byli dlouho bezzubí, Žůrek si na puk pořádně poprvé sáhl až v 11. minutě, kdy musel řešit závar před svou bránou. I druhá třetina začala náporem hostující Břeclavi, které její fanoušci udělali v prázdné hale dokonalé domácí prostředí.

Hned v první minutě druhé části rozhodčí vyloučil brněnského hráče za faul vysokou holí a Břeclav si zahrála přesilovku pět na tři. Tu sice hostující hráči nevyužili, ale hned po jejím skončení se ve 24. minutě překvapivým výjezdem zpoza brány prosadil Nohel a protlačil puk kolem tyče až za brankaře.

Kde domácí nestačili hokejově, vypomáhali si fauly, které rozhodčí netrestal, naopak hosté neudrželi nervy na uzdě a byli za oplácení několikrát vylučováni.

V rozmezí deseti minut hrála Břeclav třikrát v dvojnásobném oslabení, to poslední hráči Bulldogs využili a snížili na 1:2. Rozhodčí hru i nadále kouskoval neustálým vylučováním na obou stranách. Při jedné z přesilovek Břeclavi zafungovala zavedená spolupráce Baláta se Světlíkem.

Druhý jmenovaný svou střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, a vrátil v 38. minutě hostům dvoubrankové vedení. Konec třetiny ještě okořenila šarvátka několika hráčů, rozhodčí však tentokrát nevylučoval.

Přísný metr na posuzování faulů si rozhodčí přinesl i do třetí třetiny a výsledkem byla čtyři vyloučení za šest minut hry. Ve 46. minutě dostali domácí šanci hrát delší přesilovku čtyři na tři a vzali si oddechový čas. Břeclavští se ubránili a hned poté dostali výhodu klasické přesilovky, na jejímž konci Adamec orazítkoval levou tyčku brněnské svatyně.

Snaha domácích o vstřelení kontaktního gólu přinesla své ovoce až v 54. minutě, kdy rozhodčí poslal Břeclav počtvrté během zápasu do tří a domácí snížili.

V 56. minutě dostal puk do sítě v přesilovce hostů Kárný, ale povedlo se mu to prokazatelně až po odpískání dalšího faulu domácích. V následné dvojnásobné přesilovce se po přihrávce Světlíka prosadil Balát.

Zápas plný rozporuplných vyloučení na obou stranách tak skončil očekávaným vítězstvím hostů. „Naše hra nebyla příliš dobrá. Ale třeba ve druhé třetině jsme hráli v plném počtu snad jen minutu a půl. Pro nás jsou ale důležité body z tohoto zápasu,“ zhodnotil vítězství kouč Konečný.