Břeclavští hokejisté si zase jednou zastříleli. Otázkou zůstává, na jakém výsledku by se světelná tabule zastavila, kdyby proti Plumlovu odehráli plných šedesát minut. Zápas byl totiž předčasně ukončen za napadení sudího hostujícím hráčem.

K incidentu došlo docela nevinně. Zkušený obránce hostí couval a zády srazil hlavního sudího zápasu. Ten k překvapení celého stadionu oznámil, že byl inzultován a odpískal konec zápasu.

Hostující trenér Ivo Grmela z toho byl hodně rozhozený. „Nechápu to. Nebyl v tom určitě žádný úmysl. Je mu pětatřicet let a za celou kariéru nedostal jediný osobní trest,“ čertil se Grmela.

Jeho mužsvo by na zápas nevzpomínalo v dobrém, ani kdyby se dohrál. Již po půlminutě hry se prosadil břeclavský Václavovič, do konce první části zvyšoval Klimeš.

To hostům na klidu nepřidalo. Začali hrát agresivně, opláceli a tak nebylo divu, že se jich v jednu dobu na trestné lavici sešla celá čtveřice.
Domácí si tak vesele stříleli, ale jejich produktivita nebyla nikterak excelentní.

Přesto se skóre stále zvyšovalo. Ve druhé části se postupně prosadili Čikl, Veselský a Adamec. Vynikající start měli i do závěrečné, později nedokočené třetiny. Po osmnácti vteřinách se trefil Kárný.

Když po dalších třech minutách rozvlnil síť střelou do horního růžku Světlík, bylo to již na brankáře Mendla příliš a odjel vystřídat. Jeho náhradník Látal se však příliš neukázal, na jeho překonání stačila Klimešovi pouhá minuta. Další branky už diváci kvůli inzultaci neviděli.

„Konečně jsme zase hráli hokej, jaký si představuji. Hráli jsme rychle, dobře jsme bruslili. Výmluvy hostů na rozhodčího jsou nepodložené,“ komentoval utkání trenér vítězného mužstva Michal Konečný.