V sobotu se proti Karviné radoval z hattricku. Ve středu měl množství šancí. „Klidně z toho zase mohly být tři góly. Škoda, nepadalo to tam. Navíc se smůla držela i spoluhráčů," zalitoval autor třinácti branek a čtrnácti asistencí na góly do sítě břeclavských soupeřů v letošní sezoně.

Prakticky každý druhý zápas žehrá na neproměňování šancí břeclavský kouč Michal Konečný. Ne náhodou. „Ano, myslím, že právě toto nás stálo velký počet bodů. Samozřejmě někdy dostaneme přes obranu hodně gólů," uvedl Červenka.

Před středečním duelem měla Břeclav šanci na play off už jen teoretickou. Navíc ji čekali dva obrovsky silní protivníci. „Ale Opava s Kopřivnicí to měly úplně stejné. Věřili jsme, že ještě můžeme zůstat ve hře," přiznal hráč, který s hokejem začínal ve Vsetíně.

Krutý výsledek 1:6 usadil Břeclavany do reality. A do boje o udržení ve druhé lize. „Bezprostředně po zápase bylo zklamání hodně cítit. Ale doufám, že příští týden už na to myslet nebudeme a co nejrychleji se v play out zachráníme," uvedl Červenka, jehož tým teď čeká Valašské Meziříčí.

„Těžko říct, jestli je to lepší soupeř než Karviná. Oba týmy trochu posílily, ale my to v pohodě zvládneme," ubezpečil fanoušky Červenka.