Prvních pět minut se zdálo, že čeští mladíci naváží na předchozí zápas, k čemuž jim pomohl i švédský faul hned v 15. vteřině zápasu. Přesilovku sice sehráli v útočné třetině, vážnější šanci si však nevytvořili. Až v 7. minutě se dostal soupeř do blízkosti české brankářské jedničky Petra Mrázka, který ale zlikvidoval i další pokusy. Hosté si aktivní hrou vynutili v 8. minutě faul a za katr tak odjel Petr Zámorský.

Tuto početní výhodu nevyužili, ale hned vzápětí si své dvě minuty na trestnou lavici jel odpykat Musil a toto oslabení už čeští mladíci neubránili. Ve 13. minutě zpoza branky zasunul puk pod Mrázkovými betony Landeskog. V 15. minutě se k ohrožení soupeřovi klece dostali i Češi, Koudela se pěkně prokličkoval skrze dva bránící hráče, ale ani z následující dorážky úspěšný nebyl.

V 17. minutě si pak faulem pomohli švédští hráči a v čase 17:26 se podařilo českým reprezentantům srovnat krok. Střela Krejčího doplachtila až za záda hostujícího brankáře. I v poslední minutě hrozili Tre Kronor z nebezpečných útoků, česká obrana se však činila, a tak stav po první třetině zůstal vyrovnaný.
Druhé dějství začalo ve volnějším tempu, k prvnímu vážnějšímu útoku se dostali domácí.

Jiří Rys vyslal nebezpečnou ránu, ta však nebyla přesná. Pak ale začali na ledě vládnout seveřané a Češi si ve 28. minutě opět museli pomoci nedovoleným zákrokem. I tuto přesilovku žlutomodří využili a zásluhou Larssona se dostali do vedení. Další vyloučení přišlo ve 33. minutě a pouhých 14 vteřin stačilo, aby svůj náskok zvýšili – v čas 32:24 Johanson propálil chumel clonících hráčů a puk se zastavil až v síti. Švédové nedávali soupeři téměř žádný prostor a jakákoliv útočná snaha končila hned ve středním pásmu.

Přece jenom ve 37. minutě se čeští hráči probojovali do útočného pásma, ale ani ze dvou dorážek nedokázali snížit. Naopak na druhé straně Mrázek měl co dělat, aby rozdíl ve skóre nebyl vyšší.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili domácí ve čtyřech, když Žovinec odpykával zbytek trestu z předchozí třetiny. Jen co jeho trest skončil, vrátka na trestnou lavici byla znovu otevřená. V oslabení ale mohli čeští mladíci snížit, únik Ryse byl však zastaven nedovoleně a síly na ledě se vyrovnaly. Po sérii vyloučení žlutomodří hru kontrolovali, do další šance se dostal až v 40. minutě Tomáš Pacanda.

Domácí hru otevřeli a vrhali se do útoku, avšak jejich snahu zabrzdilo další vyloučení, v němž opět přesně mířil Larsson a utnul tak české naděje. Poslední minuty na stavu už nic nezměnily a s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky se čeští hráči postaví poslednímu soupeři skupiny, týmu Kanady.

CZE : SWE 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
18. Krejčí (Valenta) -13. Landeskog (Rensfeldt), 29. A.Larsson (Rensfeldt), 33. Johansson (J. Larsson), 56. A. Larsson (J. Larsson)

Šárka Libenská