„Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř, což se potvrdilo. Jsem rád, že jsme předvedli dobrý týmový výkon. Bylo to o dost lepší, než v přípravě s USA. Právě týmovost je to, na čem chceme stavět. Co se týče individualit, tak bych rád vyzdvihl výkon brankáře Brízgaly," ocenil výkon sparťanského brankáře reprezentační kouč.

Začátek zápasu vyšel českému výběru na jedničku. Ve 4. minutě při ponechané výhodě po střele Kristiana Reichela byl s dorážkou pohotový Matyáš Kantner.

Ještě větší radost mohli fanoušci mít při početní výhodě, jenomže tlak Čechů brankou neskončil. A tak přišel trest. V onom oslabení pláchl Dube a bekhendovou kličkou překonal Brízgalu.

V 16. minutě navíc kanadský útočník Nolan utkání otočil, když se štěstím tečoval puk do sítě.

Zatímco se diváci ve fanzoně před stadionem fotili s reprezentačním koučem Vůjtkem nebo manažerem Lenerem, hokejisté zatím v pětadvaceti stupních bojovali proti zjevně vyspělejšímu soupeři. Přesto dlouho drželi naději na dobrý výsledek.

Ten pokazil až ve 49. minutě Malenstyn, když propasoval baseballovým způsobem nadvakrát puk za Brízgalu, který předtím zlikvidoval Kanadě i trestné střílení.

I tak diváci na konci zápasu Reichlův výběr odměnili dlouhým potleskem vestoje. „Atmosféra výborná, trošku škoda, že se hrálo v takovém vedru. Led je těžký, k tomu obrovské tempo, obě mužstva jela nadoraz. Od kluků je parádní, že to vůbec uhrají," ocenil publikum i své svěřence Reichel.

Po konci zápasu se cenné fotografie dočkaly i četné fanynky, když s nimi zapózovali moderátoři Robert Záruba s Martinem Hostákem, kteří v Břeclavi celý zápas komentovali pro ČT4 Sport.

Češi už dnes večer nastoupí od 19:10 proti Švýcarsku a pokud chtějí do semifinále, musí naplno bodovat.

ČR U18 – KANADA U18 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a asistence: 4. Kantner (Reichel, Kachyňa) – 7. Dube (McLeod), 16. Patrick (Dubois), 49. Malenstyn (Be­an)

Střely: 16:40 Diváků: 2050

Vyloučení: 2:6, bez využití

V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan

Česko: Brízgala – Vála, Hájek, Doudera, Hrdinka, Novák, Budík, Kachyňa – Zachar, Reichel, Kofroň – Pavlík, Kodýtek, Najman – Šmerha, Pšenička, Kurovský – Kačírek, Karafiát, Havelka

DALŠÍ VÝSLEDKY MIH 2015:

Švédsko – Švýcarsko 4:3

USA – Finsko 1:5

Slovensko – Rusko 2:5