Kanada zvolila rychlé tempo jen v prvních pěti minutách. Předváděla pověstnou tvrdost často po odpískání a po zásluze tak často hrála v oslabení. Proto není divu, že se nemohla dostat do tempa a domácí toho díky brankám Dvořáka a Paška naplno využili.

Ani ve druhé části se Kanada nezlepšila. Naopak, za šest minut dostala od Čechů další tři údery. Kdo přišel až v polovině zápasu, nemohl věřit vlastním očím, když na tabuli svítilo skóre 5:0.

Necelé čtyři stovky diváků pak sledovaly, jak brankář Svoboda vychytal za půl zápasu nulu a přenechal místo svému konkurentovi Lukešovi. Ten do konce nervózního zápasu dostal čtyři branky, tu poslední přímo po buly osm desetin sekundy před závěrečnou sirénou. Na výhře Čechů 6:4 to ale nic nezměnilo.

Ti se dnes (v neděli) od sedmi hodin večer utkají v prvním ostrém turnajovém klání s Finskem. Už o půl čtvrté pak Břeclav hostí zápas odvěkých rivalů z Ruska a USA.

Česká republika U18 – Kanada U18 6:4 (2:0, 3:0, 1:4)

Branky: 13. Dvořák, 16. Pašek, 26. Česlík, 28. Kaše, 32. Slánský, 47. Indrák – 45. a 51. Domi, 49. Reinhart, 60. Klimchuk

Vyloučení: 6:11

Diváků: 400

Česká republika U18: Svoboda (31. Lukeš) – Andrlík, Kokeš, Čermák, Šafář, Štencel, Dvořák, Beránek, Pisarik – Kepka, Přikryl, Indrák, Pokorný, Česlík, Pašek, Rob, Mandát, Kovářů, Nádrazský, Kaše, Kampf, Slánský

Kanada: Fucale (od 31. Comrie) – Nurse, Bowey, Bigras, Theodore, Morrissey, Doetzel, Subban – MacKinnon, Drouin, Domi, Duclair, Laplante, Petan, Kujawinski, Klimchuk, Horvat, Ritchie, Grégoire, Reinhart, Lazar