Úvodní utkání se mladým českým reprezentantům příliš nevyvedlo. Celý zápas jen dotahovali náskok svého soupeře. Češi se prosazovali hlavně v přesilovkách, při hře pět na pět byli často pomalejší.

Brankář Mrázek musel hned ve třetí minutě čelit trestnému střílení, které ale americký hráč odjel dost laxně a jeho pomalé zakončení český brankář pokryl.

Bezbrankový stav přetrval až do 14. minuty, kdy český obránce na útočné modré ztratil puk i svou hokejku a ulehčil tak Parksovi samostatný nájezd.
Jen o pár sekund Mrázka zachránila tyč. Čechům se ještě do konce první části podařilo vyrovnat, když využili hned svou první přesilovku. Od modré se mezi nohy Campbella trefil obránce Jank.

I druhou třetinu začali Češi v přesilovce, ale jejich šance končily na pozorné obraně USA. Zahřmělo na druhé straně, po levém mantinelu ujel opět Parks a zakončil kombinaci s Isacksonem.

Ve 26. minutě mohlo být ještě hůř, když bylo nařízeno druhé trestné střílení. Americký hráč tentokrát přestřelil.
Ve druhé části Češi hru vyrovnali a i při hře pět na pět vzdorovali fyzicky vyspělejším soupeřům. Ve 33. minutě se českým mladíkům opět naskytla možnost přesilovky, kterou využil Vlach, když zblízka zametl puk do šibenice.

Američané ale vzápětí vrátili vedení na svou stranu, když další rychlý brejk proměnil Rau mezi nohy Mrázka.
Ani nástup do třetí třetiny se Čechům nepovedl. Ve 42. minutě tři Američané rozebrali obranu a Hayes zasunoval do prázdné branky.

Češi se ale bleskově vrátili do zápasu díky dorážce Strnada, jenž dorazil puk za záda dezorientovaného brankáře.
Třetí třetina jinak příliš hokejové krásy nepobrala, projevovala se únava, Češi začali faulovat a museli se pak zdlouhavě bránit. Závěrečná power–play

České republiky ale přinesla už jen trefu Hayese do prázdné branky, a ten stanovil konečné skóre na 3:5 pro USA.

Česká republika 18 - USA 18 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky:17. Jank, 33. Vlach, 43. Strnad – 14. a 24. Parks, 34. Rau, 42. a 59. Hayes
Diváků: 420 platících
Vyloučení: 4:5, navíc USA 10 min. OT Využití: 2:0