Do něj svěřenci trenéra Davida Čermáka s jistotou postoupí, pokud ve středeční partii proti Švédsku hrané od sedmi hodin večer vybojují aspoň bod. Postoupit můžou i pokud prohrají o méně než šest gólů.

V úterní partii proti Německu sice měli Češi od úvodních minut navrch, ale na první gól čekali až do osmnácté minuty, kdy se prosadil Šimon Pohludka. Zkraje druhé části se Češi dostali rychle do vedení 4:0, ale Němci po oddechovém čase dokázali snížit na 2:4.

Dorostenci a žáci divizní Břeclavi se v rámci přípravy utkali s mladými Američany z Dallasu.
Fotbalové naděje Břeclavi v přípravě vyzvaly mladé Američany. Dvakrát vyhrály

Klid na hokejky domácího týmu vnesl gólem na 5:2 Matyáš Humeník. V závěru utkání uzavřel skóre při přesilovce pět na tři Adam Benák.

Vzhledem k výhře USA 6:1 nad Švédskem v odpoledním utkání se břeclavská skupina zdramatizovala. Rozuzlení přinese středeční program, v němž se v Břeclavi od půl čtvrté odpoledne utkají Američané s Německem a od sedmi večer Češi se Švédskem.

Česko - Německo 6:2
Třetiny:
1:0, 4:2, 1:0.
Branky a nahrávky: 18. Pohludka, 22. Lisler (Curran), 24. Kos (Titlbach, Benák), 24. Kubiesa (Sikora), 34. Humeník (Pohludka), 59. Benák (Lisler) – 29. Seidl (Maul, Händel), 33. Maul (Seidl)
Rozhodčí: Pilný, Veselý – Lhotský, Thuma.
Diváci: 2 398.
Česko: Mařík – Fibigr, Jiříček (A), Galvas, Král, Zielinski, Hlinský (C), Skok – Kos, Benák, Titlbach – Klíma, Sikora, Kubiesa – Lisler, Curran, Jecho (A) – Pohludka, Drančák, Humeník –Chludil.
Německo: Elagin – Schams, Ficenec, Hahn, Händel, Kaiser, Hense (C), Merkl, Serikow – Schwarz (A), Seidl, Maul – Sager, Pul (A), Oswald – G. Griva, R. Griva, Lewandowski – Biggins, Seeger, Herzog.