„O tom, že pojedu na zkoušku do Mostu, jsem se dověděl po našem zápase s nimi. Řekli mi, ať se sbalím, že tam budu týden trénovat a zachytám si proti německému týmu Weisswasseru, který hraje 2. nejvyšší německou soutěž,“ začal o svém krátkém pobytu na západě Čech mladý brankář. Utkání nakonec Most vyhrál 5:4, přestože ho německý soupeř hodně přehrával.

„Jel jsem tam s tím, že si to zkusím, takže jsem od toho nic extra nečekal. Trénovalo se tam normálně dvoufázově. Bydlel jsem na bytě s klukem, který byl z Kolína a hrál ve Vrchlabí. Parta tam nebyla špatná nato, že tam bylo sesbíraných hodně hráčů z různých klubů jako Slavia, Karlovy Vary, Litvínov nebo Vrchlabí. Zvláště dvacetiletí kluci ze Slavie, byli velice šikovní,“ pochválil své dočasné spoluhráče Chvátal. Jak sám řekl, věděl, že Most má na hostování zkušeného karlovarského Bendu, přesto se snažil, jak nejvíc to šlo.

Rozdíl mezi Břeclaví a Mostem však postřehl. „Z technického hlediska to v Mostu vypadalo stále ještě amatérsky, jako by byli duší stále ve druhé lize. To se s Břeclaví nedá srovnat. Tady je pořád šikovný kustod a masér, máme pásky, kdykoli nám někdo nabrousí brusle. A hlavně, trenéři tu s hráči komunikují, což tam vůbec nebylo,“ vysekl svému klubu pochvalu.

Z hokejového hlediska ale vedl Most. „Ty tréninky byly někde úplně jinde. Nemyslím kvalitou tréninků, ale kvalitou hráčů. Bylo vidět, že většina z nich hrála první ligu nebo naskakují v extralize. Jsou rychlejší, více přemýšlí a i střelba je tvrdší a přesnější. To mi ale vyhovovalo. Mohl jsem díky tomu poznat své nedostatky,“ přiznala břeclavská brankářská jednička.

„Tenhle týden beru jako cennou zkušenost, mám se stále co učit a v čem se zlepšovat. Ta první liga je oproti té druhé o pořádný skok výš,“ dodal Chvátal.