Nyní už bývalý hodonínský kouč Svatopluk Číhal přemítá nad dalším působištěm. Oranžovomodří mu zůstanou navždy v srdci.

V Hodoníně jste prožil čtyři sezony. Byly příjemné?

Pro mě to byly určitě a bez nadsázky jedny z nejlepších let. Jednak jsem se vrátil na místo svého rodiště a působiště začátku kariéry. Tím to bylo podtrhnuté. Ať už tečka v poslední sezoně byla jakákoliv, je to sport a v každém případě stavím angažmá v Hodoníně velmi vysoko. Myslím, že na něj budu vzpomínat do konce života.

Co bude tím faktorem, který vás bude hřát nejvíce?

Měli jsme výborný realizační tým, fanoušky, kteří fandili a chodili v hojném počtu. Určitě patřili k těm nejlepším. Navíc nás povzbuzovali i venku.

Největším úspěchem byl postup do finále druhé ligy, kde Hodonín podlehl Šumperku. S odstupem času, proč se výsledek už nepodařilo zopakovat?

Svým způsobem, je to všechno vizuální. Play– off je například o neuznaném gólu jednoho pána. Vemte si, finále se Šumperkem, v pohodě. Ale. Minulý rok jsme vyhráli základní část, letos jsme byli třetí. Ve vyřazovacích bojích se našel moment, který to ukončil. Z celkového hlediska považuji všechny sezony za příjemné. Alespoň pro mě. Pořád jsme se pohybovali kolem třetího, čtvrtého místa. Play– off je o štěstí. To už je něco jiného.

Když se ohlédnete zpět, udělal byste něco jinak?

Vždycky jsou věci, které by se daly změnit. Po bitvě každý přemýšlí jinak. Je to těžké. Jestli jsem měl udělat tohle, nebo nechat tohohle hráče… Umístění do třetího místa, zvláště v soutěži se šestnácti týmy, pořád považuji za úspěch. V každém případě. V možnostech, které jsme měli, se to dělalo slušně.

Máte osobně přání, kde byste se za svoji kariéru ještě chtěl postavit na lavičku?

Jsem z jižní Moravy. Ta mě pořád láká.

Vaše oblíbená Kometa je v extralize. Jste šťastný?

Jsem rád, že jsem se toho taky dožil. Brno si extraligu zasloužilo. Patří tam. Už jen třeba z hlediska těch jedenácti titulů a tradic. Stejně jako v Hodoníně je tam výborná divácká kulisa. Jsem rád, že se budu moct jít doma podívat na extraligu.

Majitel Komety Libor Zábranský plánuje spolupráci s nyní prvoligovým Znojmem a buď s Břeclaví, či Hodonínem. Jak vy se díváte na tuto možnost?

Samozřejmě nejužší spolupráce bude s první ligou. Už to s Kometou takové nebude. Spojení extraliga a druhá liga nefunguje.Pro hráče z nejvyšší soutěže je druhá liga málo. Pokud první liga půjde do Znojma, určitá spolupráce bude. Na druhé straně já na místě Komety bych raději spolupracoval s Hodonínem nebo Břeclaví. Ve Znojmě přece jen atmosféra pro Brno není nejideálnější.