V pondělí přišla řada na hokejisty čtvrtých tříd. Ti si do Alcaplast arény pozvali tři soupeře z třech různých světových stran. Ze Slovenska dorazili hokejisté Dubnice, z Českomoravské vrchoviny zase tým Třebíče a ze Slovácka tým Uherského Brodu.

Že byli soupeři vybráni adekvátně svým úrovním, potvrdily i vyrovnané výsledky v celém turnaji. Hned ráno se Břeclav střetla s Uherským Brodem a k vidění byla velmi napínavá bitva. Z té nakonec vyšli vítězně domácí, kteří vyhráli 4:3. Hráči se lvem na dresu v druhém utkání se slovenským soupeřem uhráli remízu 3:3. A protože Dubnica deklasovala Uherský Brod 11:4 a remizovala s Třebíčí, rozdala si to na dálku o první místo s Břeclaví.

Ta měla na kontě remízu a vítězství. Z pomyslného trůnu už mohla sesadit Dubnicu jen břeclavská Lvíčata v případě, že by porazila Třebíč. A tak se také stalo, ačkoliv to na vítězství velmi dlouho nevypadalo.

Ještě ve třetí třetině byl totiž stav 1:2 v neprospěch Břeclavi a na ledě bylo poznat, že oběma týmům docházejí síly. Na vedoucí branku horáckého klubu ovšem našli domácí brzy odpověď a vyrovnali. Dlouho svítil na tabuli nerozhodný stav 2:2.

Ovšem hosté mohli Lvíčatům opět odskočit, to když na obranné modré čáře podrazili obránci unikajícího útočníka Třebíče a bylo nařízeno trestné střílení. To však hosté neproměnili, když exekutor zamířil mimo tři tyče břeclavské branky.

O pár minut později dostali stejnou možnost i domácí, tentokrát nájezdu předcházel zbytečný zákrok hostí ve vlastním útočném pásmu. Na rozdíl od svého předchůdce exekutor z řad domácích vyzrál na později vyhlášeného nejlepšího brankáře turnaje v dresu Třebíče. Domácí střídačka explodovala radostí. Tím svému týmu dal jednobrankové vedení, které si domácí s přehledem uhájili až do konce poslední dvanáctiminutovky.

Radost domácích hokejistů neznala mezí. Za bouřlivého povzbuzování rodičů si dlouho na ledě vychutnávali radost z vítězství. Kapitán mužstva poté převzal zlatý pohár, se kterým se každý malý hokejista náležitě přivítal. Nakonec obdrželi i sadu zlatých medailí, společně se vyfotili s medailemi na krku, pohárem a plyšovým maskotem a odcházeli domů s krásným pocitem vítězství.

„Pro hráče to byl první turnaj hraný na velké hřiště, byla tam vidět enormní nasazení a také náznaky prvních kombinací. Přestože jeli naplno, nebyla na nich vidět žádná únava, mladí se rychle regenerují a únavu překonávají nadšením. Celý turnaj se odehrál v duchu fair play, nedošlo k žádným incidentům. Právě naopak, kluci se na chodbách potkávali a poznávali i hráče soupeře,“ řekl trenér břeclavských hokejových nadějí Václav Kobliška.

Výsledky: Břeclav – Uherský Brod 4:3, Dubnica – Třebíč 3:3, Břeclav – Dubnica 4:4, Třebíč – Uherský Brod 1:2, Dubnica – Uherský Brod 11:4, Třebíč – Břeclav 2:3

Pořadí
: 1. HC Břeclav, 2. MHK Dubnica, 3. HC Uherský Brod, 4. SK HS Třebíč