Vstup do utkání měla lepší Břeclav, když hned od začátku na domácí zatlačila a ostřelovala chrudimskou posilu v dresu Žďáru Martina Němce. Hned první přesilovou hru ve třetí minutě dokázala Břeclav využít díky Strýčkovi – 0:1. O dvě minuty později inkasovali zaskočení domácí druhou branku, ta ovšem kvůli ofsajdu nebyla sudím Horákem uznána.

V průběhu celého prvního dějství rozhodčí udělil hned jedenáct dvouminutových trestů, s nabídnutými početními výhodami si však do konce třetiny žádný tým neporadil. Nejblíže k brance byl domácí Man, který ujel s Plachým jen na jednoho obránce, ale jeho střelu Chvátal vyrazil a dorážky už si obrana Břeclavi ohlídala. Zbytek šancí pokazily nepřesné přihrávky na obou stranách. Na konci třetiny se utkání trošku přiostřilo, když se do sebe pustili domácí Plachý a břeclavský Čikl. Oba aktéři putovali na trestnou lavici, domácí tahoun však na minuty čtyři.

Vzájemná nervozita z konce první části nevyprchala ani po pauze, lépe se s tím tentokrát vypořádali domácí, kteří po faulech Baráka a Strýčka hráli minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu přesnou ranou od modré ve 25. minutě využil Roman Sobotka a srovnal tak stav na 1:1. Břeclav zároveň ve stejné minutě přišla o beka Strýčka, který neudržel nervy na uzdě a byl sudím ještě z trestné lavice vykázán rovnou do šaten. Hra poté opět vykazovala stejný obraz jako v první třetině, rozkouskování, nepřesnosti a vyloučení.

Světlou výjimku předvedl ve 32. minutě Prachař, který již tradičně našlápl, projel obranou hostů a zastavil se až na betonu domácího gólmana Němce. To se ale domácí střelec pouze zahříval, ve vlastním oslabení o dvě minuty později všem ujel a tentokrát překonal i domácího gólmana - 1:2. Do konce třetiny Břeclav vyprodukovala ještě dvě vážnější šance, ale Němec zůstal nepřekonán. Bitva o každý kotouč tak pokračovala i v posledním dějství.

Ta začala plně v sérii břeclavského Prachaře, který nejdříve využil podklouznutí domácího hráče a potřetí ujížděl na Němce, ten si na své konto připsal další skvělý zákrok. Z protiútoku Chvátal vychytal zblízka zakončujícího Dítěte. Ve 44. minutě přišla opět velká chvíle Prachaře, který ve čtvrtém dějství jeho minisouboje s Němcem zaznamenal druhý úspěch – 1:3.

Z dvoubrankového náskoku se ovšem Břeclav radovala jen chvíli, ve 46. minutě snížil Vránek, když zametl Chvátalem ztlumený puk do brány – 2:3. Ani tento stav ale Břeclavi nevyhovoval, ve 48.minutě Laga při útoku Žďáru zblokoval Křišťanovu střelu a hra Břeclavi na brejky slavila opět úspěch, když Němec nestačil na tvrdou střelu břeclavského beka Nováka – 2:4.

Žďár ovšem zbraně nesložil, Chvátal musel ze svého repertoáru opět vytáhnout parádní zákrok v 53. minutě, když od modré pálil Havelka. Stejný hráč ztroskotal na břeclavské opoře v brance i o tři minuty později.

Poslední slovo v zápase si vzala superstar večera Prachař, který dvě minuty před koncem využil toho, že žďárským už nezbývalo nic jiného, než otevřít hru. Břeclavský špílmachr tak svým podařeným únikem završil hattrick. Nejproduktivnější hráč Břeclavi posledních kol si svou zápasovou bilanci přilepšil minutu před koncem ještě o jednu branku a pokořil tím domácího gólmana Němce počtvrté - 2:6.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Břeclav 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 25. Sobotka R. (Bukáček), 46. Vránek (Pleva) - 3. Strýček (Hrůza), 34. Prachař (Nohel), 44. Prachař, 48. Novák, 58. Prachař (Karný, Macháček), 60. Prachař
Vyloučení: 9:9, navíc Pleva (ZNS) 10 minut, Fibikar (ZNS) do konce utkání – Strýček (BV) do konce utkání Využití: 2:1 V oslabení: 0:1
Rozhodčí: Horák – Blažek, Paulík

Sestavy:

SKLH Žďár nad Sázavou: Němec M.– Fibikar, Pleva, Sobotka R., Moščic, Němec V., Sláma M. – Vránek, Sobotka M., Plachý - Křišťan, Bukáček, Dítě - Havelka, Mühlfait, Man - Kaut J., Štěpánek R., Dobiáš

HC Břeclav: Chvátal – Strýček, Pazdera, Macháček, Strapko, Novák, Laga, od 25. Popela – Barák, Čikl, Hrůza - Karný, Nohel, Prachař - Mífek, Balát, Vaněček - Kroupa, Kuriál