„Sice jsme prohráli, ale jinak panuje velká spokojenost s výkonem kluků. V první a třetí třetině jsme byli lepším mužstvem, nepovedla se nám jenom prostřední část, kdy jsme inkasovali tři branky," poznamenal trenér Břeclavi Alois Miklík.

Hosté sice od deváté minuty prohrávali poté, co se prosadil domácí Sobotka, ovšem záhy dokázali zareagovat. O necelé dvě minuty později srovnal stav duelu Čápek.

Lvi poté dlouho drželi s favoritem krok, ovšem nevyšla jim druhá polovina prostřední části. Miklíkovi svěřenci v ní inkasovali hned tři branky v rozmezí osmi minut. Ve 32. minutě vrátil Velkému Meziříčí vedení Roupec, o tři minuty později překonal brankáře Michálka Dostál a v poslední minutě druhé části se trefil Střecha.

„Ve druhé třetině se to nějak zadrhlo. Dostali jsme v ní tři branky. O následující přestávce jsem klukům v kabině vyčinil, a ve třetí části jsme se vrátili k výkonu z první třetiny," uvedl Miklík.

VŠECHNO JE V HLAVĚ

Hostům se ve třetí třetině povedlo zkorigovat skóre, když se na začátku 55. minuty prosadil Garčic. Jeho trefa ovšem nic nezměnila na druhé navazující prohře Břeclavi.

Lvi se ovšem při dvouzápasovém půstu mohou utěšovat tím, že měli přetěžké soupeře. Ve středu vyzvali první a v sobotu druhý tým tabulky. „Způsob, jak jsme s nimi hráli, nám může dodat sebevědomí. Všechno je to v hlavách kluků. Bruslařsky jsme často lepší jako naši soupeři, ale prohráváme si to hlavou," uvedl Miklík. „Jednotlivé formace se postupně sehrávají. Ještě potrénujeme přesilové hry a půjde to. Věřím, že na slabších týmech se ještě zvedneme," dodal kouč břeclavských hokejistů.

Břeclavi patří po osmnácti odehraných zápasech sedmá pozice tabulky krajské ligy. Další duel sehrají Lvi příští sobotu, kdy v domácí Ice Bors Areně vyzvou další přední tým soutěže, boskovickou Minervu, která o víkendu deklasovala Uherské Hradiště 7:1. Duel startuje v sedmnáct hodin.

VÁCLAV PETRŮ