„Pokud chceme postoupit do play off, jakákoliv ztráta by pro nás byla špatná. Nechci, aby to znělo nadneseně, ale nepřipouštěli jsme si, že bychom nevyhráli. Na druhou stranu Kutná Hora nemá špatný tým, prohrávají třeba jen o gól,“ sdělil po utkání trenér Břeclavi Michal Konečný.

Kutnohorští dokázali Lvům vzdorovat po první dvě dvacetiminutovky, kdy drželi jednobrankové manko. V poslední třetině ale zcela propadli a inkasovali čtyři góly. Síly hostům chyběly zejména v závěrečných deseti minutách, kdy jen stěží drželi hráče v modrožlutých dresech na uzdě.

„Pomohl nám třetí gól, po kterém jsme se uklidnili a soupeře přestříleli. Řekl bych, že rozhodla naše lepší fyzička,“ tvrdí Konečný.

Chybělo pět hráčů

Břeclavští se v utkání potýkali s absencí pětice hráčů základní sestavy. Vypadl například zraněný Bolfík, volno dostal Dora a těsně před duelem odstoupil Kurial. Vypomoct tak museli junioři.

„Hráli jsme na tři pětky, z nichž každá zápas odmakala na sto procent,“ chválil trenér své svěřence. Vyzvednout hokejistu, který v jeho očích proti Kutnohorským zazářil, odmítl.

„Možná to zní jako fráze, ale viděl jsem týmový výkon. Když to trochu přeženu, ani nevím, kdo dal gól. Vyhráli jsme jako celek a to je pro mě důležité. Spokojený jsem se všemi,“ řekl Konečný.

Narůstající marodka nutí Břeclavské poohlížet se po možných náhradách. Podmínky jsou jasné. Hráč musí mužstvu pomoct, ovšem nesmí být finančně náročný. „Některá zranění jsou totiž na delší dobu a my do play off rozhodně chceme,“ dodal trenér.

V neděli hrají Lvi proti Trutnovu.

Břeclav – Kutná Hora 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Branky domácích: 24. Beneš (Popolanský), 26. Beneš, 43. Popolanský, 52. Zháňal (Směřička), 53. Lechner, 58. Lysoň
Sestava: Chvátal – Dlapa, Latner, Novák, Směřička, Nekoranec, Lysoň – Beneš, C. Bartoš, O. Bartoš, Popolanský, Barus M., Zháňal, Truhlář, Papp, Vlašic, Lechner