Žádné překvapení se nekonalo. Šance na body na ledě vedoucího mužstva soutěže visely pro Břeclavany hodně vysoko, Zubři nehodlali Břeclav jakkoliv podcenit. Ta se Zubry držela krok pouze v první třetině, nakonec ale odjížděla s čtyřbrankovým přídělem. Šance Lvů na body byly o to menší, že na Hanou odjeli bez zraněných obránců Nováka, Svobody a jen s napolo vyléčeným Benešem. Po čtvrté v sezoně navíc vyšli střelecky úplně naprázdno.

„Do půlky zápasu to nebyl špatný hokej, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Všechno zlomila druhá a třetí branka, poté už se Přerov uklidnil a hrál si svoje. Na ledě kraloval," uznal břeclavský stratég Michal Konečný.

Začátek zápasu vůbec nebyl ze strany Břeclavi špatný. Gólman Klimeš chytil Kudělkův únik a za chvíli mohl na druhé straně dát Lvům vedení Roman Průdek, který byl sice faulovaný a snad i proto jeho zakončení nebylo úspěšné.

Marné přesilovky

Ani následná početní výhoda Břeclavi vedení nepřinesla, což není vzhledem k prachbídné produktivitě Břeclavských v nich, nic neobvyklého. Tak přišel trest.

Rozhodčí už signalizoval trest pro Břeclav, ale vylučovat se nakonec nemuselo. Šebek se protáhl přes celé útočné pásmo až do zakončení, kde si položil brankáře Klimeše a zasunul puk podél jeho betonu do sítě.

Také ve druhé třetině Lvi drželi jakousi naději na dobrý výsledek, jednobrankové manko nebylo velkou ztrátou. Ta ale narostla ve 35. minutě, kdy už na zakončení Šťastného nestačilo ani brankářské umění Klimeše. Extraligový útočník Zlína vymetl bekhendem šibenici.

„Břeclav má lepší výsledky ve venkovních zápasech a tomu odpovídal i obraz hry první půlce zápasu. Hosté dobře bruslili, byli zalezlí a čekali na brejkové situace. My jsme nezačali v dobrém tempu, chyběl nám rychlejší pohyb a důraz před soupeřovou brankou. Od druhé třetiny se to zlepšilo,ů komentoval zápas trenér Zubrů Petr Dočkal.

Po druhé brance se hra Lvů prakticky rozpadla a jen díky Klimešovi v bráně to neskončilo debaklem. Přesto ještě do sirény tahal jeden puk ze sítě. Šťastný dal svým druhým gólem do kabiny Přerovu uklidňující trojbrankové vedení.

Tři. A nikdo další

Korigovat stav mohl v oslabení opět Roman Průdek, ale na čtyřicetiletého veterána hokejových kluzišť Vojtka si nepřišel. „My holt góly nedáváme a pokud je nedá někdo z trojice Kučera, Tobola, Červenka, nedá je potom asi nikdo. Přerov je v tomto oproti nám někde jinde, mají v týmu veterány," pokrčil rameny bezradně Konečný směrem k bídné produktivitě svých svěřenců. Vojtek zastavil všech 28 střel Lvů. Také v posledním vzájemném utkání prohráli Lvi se Zubry 0:2.

Další šanci něco udělat s utkáním měli hosté ve 48. minutě, kdy jim Přerov nabídl dvojnásobnou přesilovku. Ani s ní si ale Břeclavané neporadili, přestože v závěru už do hry naskočil i zraněný Peter Beneš.

Naposledy rozjásali přerovský zimák domácí hokejisté v 53. minutě, kdy se prosadil prudkou dorážkou zpoza branky Goiš. Břeclav nakonec nevyužila ani další přesilovkovou možnost na vstřelení alespoň čestného gólu.

Lvi jsou stále osmí, s osmibodovým náskokem na Valašské Meziříčí. V sobotu jedou modrožlutí znovu ven, na led šesté Opavy.

HC ZUBR Přerov – HC LVI Břeclav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Šebek (Procházka, Dostálek), 35. D.Šťastný (Sedlák), 39. D.Šťastný (Sedlák), 53. Goiš (Procházka, D. Šťastný). Vyloučení: 5:6, bez využití. Diváků: 947. Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík. Poměr střel: 41:28.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Andrýsek, R. Šťastný – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl, Kolář, Blinka – Helešic, Školoud, Málek.

HC LVI Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík (A), Beneš (A), Höss, Dittrich, Vojáček, Fejt – Konečný, Kozel, Zháňal ©, Kučera, Tobola, Červenka, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Papp, Čápek.