Jen dvě a půl minuty chybělo břeclavským hokejistům, aby rázně vykročili za umazáním ztráty na příčku zaručující play off. Nakonec byl triumf nad rivalským Hodonínem jen dvoubodový díky Dittrichově trefě z prodloužení a výhře 4:3. Pro Lvy to znamená, že ztráta na osmou pozici zůstává tříbodová. V sobotu se ji pokusí ještě zmenšit. Po derby s Hodonínem je ale venku čeká ještě těžší duel. V sobotu jedou na led Vsetína, který letos rozhodně nepatří k oblíbeným břeclavským soupeřům.

Lvi o těsné vedení přišli až těsně před koncem základní hrací doby. K nelibosti většiny z takřka tisícovky diváků, nejvyšší návštěvy sezony. „Dva body jsou nakonec dobré, frustrace ze ztraceného vedení totiž byla velká. Kluci závěr naštěstí zvládli, Díťovi to tam padlo. Před takovou kulisou je radost hrát a kluci to vycítili. I lidem se musel zápas líbit," uznal hlavní kouč domácího celku Michal Konečný.

Přesto jeho svěřenci dlouho pomýšleli na ještě lepší výsledek. Poté, co v prostřední části brankou Ivana a Vachutky otočili skóre v neprospěch favorita, přidal Vachutka ve 49. minutě ještě třetí břeclavskou trefu. „Škoda, že jsme nepřežili hodonínskou přesilovku poté, co jsme odskočili na 3:1. Pak si myslím, že už bychom to zvládli v klidu," zamračil se Konečný.

Hodonínu scházelo několik hráčů. I tomu přičítal kouč Stanislav Beťko obtíže v derby. „Dostali jsme strašně laciné branky. Puky nám odskakovaly, pořádně jsme si nepřihráli. Ve třetí třetině pak opět dotahujeme, a to nás stojí spoustu sil. Bohužel nás pořád provází nemoci a zranění. Chyběl Sajdl, zápas nedohrál pro zranění Polesný a v prodloužení již nemohl hrát ani Kuba, který si odnáší zranění nohy," vyjmenovával Beťko ztráty.

Břeclavany víc mrzely ztracený náskok a vítězství v základní hrací době. „Dva body samozřejmě z derby beru, ale měli jsme velmi blízko ke třem," zopakoval Konečný.

Jeho svěřencům se totiž v závěru „povedlo udělat z výhody nevýhodu. „V naší přesilovce na konci zápasu pak kluky upozorňuju, aby nám neujeli, ať to nehrajeme od obránců, ale zpoza branky. A my jdeme ve čtyřech před branku a na modré rázem nebyl nikdo. Navíc se za ujíždějícím hráčem vraceli dva útočníci, což je na zamyšlenou. Danu Vachutkovi ale nemůžu faul ani v nejmenším vyčítat, bylo jasné, že se snažil vypíchnout puk. Škoda, že Hodonín nájezd proměnil," okomentoval břeclavský kouč úspěšné trestné střílení, kterým hostující hokejisté vyrovnali na 3:3 a zajistili si tak aspoň jeden bod z jižanského derby.

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 4:3 pr. (0:1, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Šebek), 27. Ivan, 49. Vachutka (Šebek), 63. Dittrich (Červenka, Zháňal) – 17. Špok (Janás, Kolář), 49. Nedvěd (Jurásek), 58. Matula (TS). Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Rozhodčí: Kašík – Kříž, Čuňočka. Diváci: 927. Poměr střel: 35:47.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Vlček – Vachutka, Šebek, Školoud – Červenka (A), Ivan ©, Tobola – Zháňal (A), Průdek, Fejt