Dvě třetiny to vypadalo, že Břeclavané v pohodě dokráčí k dalšímu domácímu vítězství nad brněnskou Technikou, pro kterou je široké kluziště na břeclavském zimáku zakleté už od minulé sezony. Lvi dali bleskový gól, na který ještě Technika stihla odpovědět. Ve druhé třetině si ale Lvi vypracovali tlak a z něj i tři branky, čímž vyhnali bývalého brankáře Břeclavi Chvátala z klece. Jeho náhradníka Nováka pak rozchytali tak, že už za svá záda puk nepustil. Tříbrankové vedení domácím málem nestačilo. Sudí Vaněk je totiž poslal za katr hned šestkrát během třetí třetiny a vysokoškolákům se podařilo dvakrát Zelenku překonat. V nervózním závěru zápasu už ale Lvi těsné vedení 4:3 udrželi.

„Musím kluky pochválit, že vybojovali takový zápas. Je to pro nás cennější zkušenost, než kdybychom vyhráli 5:1. Přeskupili jsme útočné lajny a celkem nám to od druhé třetiny vycházelo. I přesilovky jsme konečně využili," těšilo domácího lodivoda Michala Konečného.

Dvacet sekund

Lepší start do zápasu si domácí ani nemohli přát. Už po dvaceti sekundách vyslal Bolfík do samostatného úniku před půl kluziště Dominika Piskoře a nejlepší střelec Lvů se z očí do očí Chvátalovi nemýlil. Byla to jeho sedmá trefa v sezoně.

Přestože měli domácí ve zbytku třetiny více ze hry, nedokázali se prosadit ani v přesilovkách, které jsou v sezoně velkou slabinou modrožlutých. Na střely vyrovnaná třetina se nakonec odrazila i na skóre, když přesilovou hru Techniky využil půl minuty před první sirénou přízemní střelou od modré kapitán vysokoškoláků Habrovec.

Ve druhé třetině si gólmani zachytali ještě více. Zatímco Zelenka držel jistými zákroky Lvy nad vodou a ve správnou chvíli mu pomohla i branková konstrukce, Chvátal si vybral slabší den. Všechny tři branky dostal v přesilovkách.

Ve 27. minutě našla zpětná přihrávka Piskoře ideálně Doru, jehož bombu Lukáš Bolfík tečoval do sítě. Pro jednadvacetiletého centra to byl pátý gól v devátém zápase.

Technika mohla vzápětí srovnat, ale Zelenka byl proti. Pak navíc ujel Piskoř, byl zahákovaný a následnou početní výhodu Břeclav znovu využila. Bombu Ondřeje Nedvěda snad Chvátal ani nestihl zaregistrovat.

A za čtyři minuty potrestali domácí další zbytečné vyloučení Techniky. Znovu pálil hned po bully od modré Nedvěd a Radek Zháňal kotouč tečoval za Chvátala.

Ten pak místo v kleci přepustil kolegovi Novákovi. V poslední pětiminutovce mohli domácí skóre ještě více navýšit, ale nejlepší brankář loňské sezony za svá záda s vypětím všech sil kotouč nepustil.

„V závěru druhé třetiny jsme měli Technice odskočit na 5:1, to jsme měli velký tlak. Ve třetí třetině pak dostaneme z kraje gól na 2:4 a začneme zmatkovat. V ten moment už prostě nejde nezmínit výkon sudího Vaňka, který už nás nepustil do zápasu, vymyslel si dva fauly a dostal Techniku na koně," předeslal Konečný následující okamžiky.

Exkapitán řádil

Novou posilu v útoku Lvů Michala Matouše vyhnal předčasně z trestné lavice loňský tahoun Lvů Petr Jurča. Brněnský rychlík pak ztroskotal na Zelenkovi ještě jednou a navíc orazítkoval spojnici břeclavské branky.

Na trestnou lavici poté usedal jeden Břeclavan za druhým. Lvi ustáli jedno dvojnásobné oslabení, druhé však nikoliv. V 55. minutě propálil Zelenku Štindl a bylo už jen o gól. Technika to na konci zápasu zkusila v šesti bez gólmana, navíc jen proti čtyřem domácím hráčům. Ti už ale s vypětím všech sil tři body ubránili a vrátili tak Brňanům porážku 3:5 z úvodního ligového kola.

Naopak Technika prohrála počtvrté v řadě. „Nepodali jsme vůbec dobrý výkon, rozhodně naše prohra není zaviněná širokým kluzištěm. Nechali jsme si domácí odskočit a drama jsme ze zápasu udělali až v závěru. Jenže tolik přesilovek, co jsme měli, jsme měli využít víc, než jen ke snížení stavu," zhodnotil krátce zápas trenér brněnské Techniky Roman Kaňkovský.

HC LVI Břeclav – VSK Technika Brno 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Piskoř (Bolfík, Matouš), 27. Bolfík (Dora, Piskoř), 31. Nedvěd (Bartoš, Zháňal), 35. Zháňal (Nedvěd, Kovář) – 20. Habrovec (Fadrný, Štindl), 42. Jurča (Klimeš), 55. Štindl (Havíř, Zábranský)

Vyloučení: 9:8, navíc Nedvěd OT 10 minut Využití: 3:3

Rozhodčí: J.Vaněk – M.Laczko, Z.Novák