Doposud seděla většina domácích diváků na jižní tribuně (blíže k parkovišti) a hosté měli k dispozici nedávno dokončenou severní tribunu (blíže k lesu). Od nové sezóny by měla patřit domácímu „kotli“ severní tribuna, zatímco na té jižní by měl vzniknout sektor hostů.

Hlavním důvodem je fakt, že jižní tribuna patřila domácím dlouho, přesto jen provizorně, než bude dokončena severní tribuna. Ta byla loni zkolaudována, a tak nic nebrání tomu, aby mohla plnohodnotně sloužit svému účelu. „V podstatě všude, nejen ve druhé lize, se dívají domácí diváci a hlavně „kotel“ svým hráčům do očí. Mávat vlajkami, rozvinovat nápisy nebo dělat choreografii za jejich zády se potom zcela míjí účinkem. Obě tribuny jsou nyní stejné, stejně daleko od ledu i od bufetu, tak proč by měl být tak zásadní problém sednout si na druhou stranu?“ ptá se předseda oficiálního fanklubu HC Břeclav Zdeněk Hrabě.

Přání vidět na své fanoušky projevili i samotní hokejisté, kteří výměnu tribun domácích a hostů přivítali. „Řekl bych, že je to dobré rozhodnutí, právě proto, že takhle na sebe fanoušci a hráči uvidí. Pokud se nepletu, tak snad všude kromě Opavy to takhle normálně funguje,“ říká břeclavský obránce Jiří Novák.

Je jasné, že taková radikální změna nepůjde prosadit ihned a bude trvat určitě minimálně několik měsíců, než si diváci zvyknou přesunovat se za „kotlem“ na severní tribunu. Fanoušci Lvů budou mít poprvé možnost pohlédnout svým hráčům do očí už ve středu 4. srpna, kdy od 18:30 hostí brněnskou Techniku.