Úvodní třetinu notně ovlivnila situace ze čtvrté minuty, kdy rozhodčí vyloučil domácího Koutného za ostrý faul na pět minut plus do konce utkání. Zákrok vzbudil velké emoce na obou stranách. Lvi sice v následném oslabení neinkasovali, nedlouho po jeho skončení ale kapitulovali. V deváté minutě poprvé prostřelil Hübnera v břeclavské bráně Stránský.

Domácí rychle dokázali zareagovat. Pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončoval Matušek, ačkoliv rozhodčí uvedli v zápisu jako autora branky Hrbatého.

Mohutný finiš nestačil

Hosté si ale ztracené vedení vzali velmi rychle zpět. Ve třinácté minutě si vzal slovo znovu mladý útočník hostí Stránský, když za Hübnerova záda protečoval Raušovu střelu. Hosté byli v útočné třetině nebezpečnější a do přestávky se prosadili ještě jednou. V závěrečné minutě vyrazil Hübner Kučerovu střelu před sebe na dojíždějícího Floru, který svého bývalého spoluhráče z Břeclavi pohotovou dorážkou překonal.

Ve druhé části se hosté po trefách Kučery a Stránského dostali do čtyřbrankového vedení a navíc vyhnali z brány Hübnera, jehož mezi tyčemi nahradil Michálek. Od zhruba poloviny prostřední části ale měli více ze hry domácí. Do přestávky se jim povedlo zkorigovat stav na 2:5, když se ve 33. minutě prosadil Hrbatý.

Domácí ani přes tříbrankovou ztrátu neskládali zbraně a ve třetí části dominovali hře. Ve 47. minutě využil přesilovou hru Matušek. Hosté se sice znovu vrátili do pohodlného tříbrankového náskoku druhou trefou exbřeclavského Flory, ale domácí nadále neskládali zbraně.

Naráželi ovšem na výborného gólmana Valúcha a také jim chybělo více štěstí. V 51. minutě si Zháňal po pěkném průniku vykoledoval trestné střílení, ale při něm napálil pouze břevno. „Na konci nám trochu chybělo i štěstí v koncovce," přiznal Hrbatý. O dvě minuty později domácí získali možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. Dlouho to vypadalo, že se Lvi znovu neprosadí, nakonec ale přeci jen Matušek prostřelil bezmocného Valúcha, a snížil na 4:6. Domácí se hnali za kontaktní brankou, ale tu nakonec nevstřelili.

Břeclav – Uherský Brod 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)

Branky Břeclavi: 12. Hrbatý (Směřička, Dora), 33. Hrbatý 47. Matušek (Lenkovič), 54. Matušek

Diváci: 96

Sestava domácích: Hübner (32. Michálek) – Dora, Göndör, Směřička, Veselský, Papp, Koutný – Zháňal, Matušek, Juránek, Blaha, Čápek, Abazaj, Nešpor, Lenkovič, Hrbatý

VÁCLAV PETRŮ