Na domácím ledě je poslal ve výborné první třetině do vedení Flora. Ve druhé části se hra vyrovnala, Šurý chytil trestné střílení, přesto hosté srovnali. Lvi ale v přesilovce udeřili, těsně před druhou sirénou slavili gólovou teč Červenky. V závěrečném dějství hosté zvyšovali obrátky a dělali vše pro to, aby srovnali. Břeclavská defenziva v čele se Šurým však s vypětím všech sil těsný náskok ubránili a když Gladiátoři odvolali brankáře, zpečetil výhru domácího celku trefou do prázdné brány Svoboda.

„Byl to další těžký zápas, Trnava na tom byla hodně dobře bruslařsky. Začali jsme zase na čtyři pětky, ale časem jsme to stáhli jen na tři útoky. Podali jsme zodpovědný výkon podpořený výborným Šurým, který chytil trestné střílení a kluky podržel," hodnotil zápas trenér Lvů Michal Konečný.

Lvi začali velice aktivně a od prvních minut dobývali Brucháčovu bránu. Jejich převaha trvala prakticky celou třetinu a je veliká škoda, že Břeclavané potěšili diváky jen jednou.

Ale byla to ukázková spolupráce. Obránce Dominik Směřička při hře čtyři na čtyři potáhl puk až na levý kruh, odkud dal milimetrovou křižnou přihrávku pod sebe na úplně volného Pavla Floru, a ten se sám před trnavským brankářem nemýlil. Šurý musel v první třetině jen jednu vážnou šanci hostí, obránci mu příkladně pomáhali.

Marná snaha Gladiátorů

Obraz hry se začal měnit až v polovině druhé třetiny. Do té doby byla Břeclav stále aktivnějším týmem, jenže Gladiátoři se začínali více a více dostávat do hry.

Těsně po polovině zápasu museli obránci Lvů zatáhnout za záchrannou brzdu a Trnava mohla z trestného střílení vyrovnat. Jenže Lukačovičův úmysl Šurý přečetl a bez problémů nájezd zlikvidoval.

Jenže za půl minuty už kapituloval, když ho prostřelil Rus Domaev a Gladiátoři pak měli chvíli poté další dobrou šanci. Zápas ale neotočili, naopak je gólem do šatny srazil Martin Červenka, který tečoval Novákovo nahození od modré.

Zbytek zápasu odehráli Lvi disciplinovaně, i kdy také jim pomalu docházel dech. Hlavně v posledních pěti minutách už se hrálo převážně v obranném pásmu Lvů.

Trnava riskovala a nakonec odvolala i brankáře. V poslední minutě ale vybojoval puk Patrik Medřický, byl faulovaný, ale stihl přihrát kotouč na volného Adama Svobodu, který už měl před prázdnou klecí Trnavy snadnou práci. Po výhře 3:1 si tak Lvi mohli znovu užít potlesk více než stovky diváků a v kabině i vítězný pokřik.

„Někteří kluci se jeví hodně šikovně, jiní ještě musí zabrat. Čas zkoušek a testů ale není zdaleka u konce. Navíc nám přibylo utkání v Senici, takže prostoru bude dost. Příští týden by se nám měli přijít ukázat další dva útočníci. Proti Žďáru pak dostane první šanci ukázat se i brankář Novotný," dodal Konečný.

Jak naznačil, další přípravné utkání odehrají jeho svěřenci opět doma v úterý 25. srpna od 18:00 hodin.

Příprava: HC LVI Břeclav – HK Gladiators Trnava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Flora (Směřička), 40. Červenka (Novák, Nováček), 60. Svoboda (Medřický) – 35. Domaev (Poláček, Hronec)

Vyloučení: 5:7 Využití: 1:0

Rozhodčí: Slavka – Kouřílek, Kučera

Diváci: 135

HC LVI Břeclav: Šurý (Novotný) – Směřička, Miklík, Svoboda, Dittrich, Theimer, Novák, Zítka – Tobola, Červenka ©, Nováček – Kozel, Zháňal, Medřický – Průdek, Pelikán, Buhaj – Flora, Lašák, Ling

HK Gladiators Trnava: Brucháč – Hronec, Reho, Mrázik, Macháč, Maury, Kubica – Glemba, Čunderlík, Schmidt, Peško, Domaev, Lukačovič, Bachratý, Mihálik, Poláček, Hrbáčik