Poprvé vážně udeřili hosté. V 7. minutě ujel přímo z trestné Dubec, jeho střela ale orazítkovala jen tyč domácí branky. Když se při hře pět na pět nedokázal žádný z týmů prosadit, musela rozhodnut přesilovka. V té druhé vsetínské nejprve Slováčkovu střelu Chvátal vyrazil, proti dorážce Dubce už se ale nestačil postavit do správného postavení. Po úvodní brance Břeclav ožila, jenže další direkt dostala těsně před odchodem do kabin. Vsetínský Dědek objel branku a z otočky prostřelil Chvátala.

Za takového stavu nemohl být v první přestávce v domácí kabině klid. „Nebyla to vůbec naše hra. V prvních dvou třetinách to byl strašný výkon, ani jsme si nenahráli puk. Soupeř lépe bruslil, byl všude rychleji. Dneska jsme navíc ani nebyli důrazní v osobních soubojích, místo toho, abychom jim šli do těla, tak je tam šimráme hokejkou,“ nechápavě kroutil hlavou domácí trenér Nohel.

Jenže už po necelých dvou minutách to bylo o tři branky, když chyboval v rozehrávce za brankou domácí gólman a na Vaňka už zírala jen prázdná branka. Po tomto gólu se Břeclav rozhodla ke střídání mužů v maskách a Chvátala nahradil Žurek. Ten se ale nestačil ani zahřát a už po minutě inkasoval, když se do šibenice trefil Martin Kubo.

Zápas by se mohl vyvíjet jinak, kdyby ve 27. minutě Paško netrefil jen břevno. Břeclavi chyběla přímočarost v zakončení, zato Vsetínu vyšlo, na co sáhl. Ve 34. minutě se hosté vydali do rychlého brejku a Brynecký si sám před Žurkem mohl vybrat, kam zakončí. A zvolil dobře. Břeclav byla zralá na ručník, její hra byla rozháraná a hráči se na ledě v těch momentech jen těžko hledali.

Kdo na zimním stadionu vydržel až do konce, mohl být svědkem zlepšené hry domácích. Trenéři proházeli formace, jenže klid a přesnost v zakončení chyběla. Neujala se ani vyložená šance Paška, který jel sám na Plška. Až v 51. minutě si domácí fanoušci mohli zakřičet gól.

Po kombinaci první formace se trefil kapitán Sedláček a zkazil tak Plškovi radost z možného čistého konta. Probuzení Lvů však přišlo pozdě. Vsetín tak jako první letos dobyl břeclavskou tvrz a odvezl si všechny body za výhru 5:1.

„Dneska to byl kolaps, co k tomu říct? Zápasy si prohráváme sami po hrozných individuálních chybách. Škoda, že jsme ten výsledek nedokázali alespoň v tom závěru nějak upravit. My nedáme čtyřikrát gól do prázdné branky, ty kluky to pak hrozně sráží,“ mrzelo břeclavského lodivoda Pavla Nohela.

„Dneska to nebylo tak lehké, jak to vypadalo. My jsme se na Břeclav dobře připravili, vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. První dvě třetiny jsme byli lepším týmem,v té třetí už jsme nasadili i čtvrtý útok. Nás dnes podržel brankář Plšek, jenž podal výborný výkon. Dali jsme konečně víc než tři branky, byla by to škoda, abychom na pět branek nevyhráli,“ hodnotil utkání spokojený kouč Vsetína Jurík.