Břeclav je v tabulce šestá, což je nejlepší umístění za poslední tři roky. Vládne u Vás také spokojenost nebo bychom mohli pomýšlet i na vyšší příčky?
Co se týče umístění v tabulce, tak je pravda, že letos se na ni dívá lépe něž v minulosti. Musíme, ale zůstat nohama na zemi, protože při její vyrovnanosti bude každý získaný bod důležitý. Musíme hrát každý zápas naplno, a jak se říká, jít od zápasu k zápasu.

Břeclav venku několikrát prohrála o gól. Jak změnit tyto nešťastné prohry na stadionech soupeřů alespoň v remízy?
Doufám, že venkovní prohry jsme teď v Přerově prolomili. Sice jsme mohli mít z venku více bodů, ale je to hokej a ten tým, který udělá méně chyb, ve většině případů vyhrává. My se z těch chyb musíme ponaučit a do budoucna je eliminovat. Nesmíme zapomenout, že máme nejnižší věkový průměr v lize. I to se může v těchto zápasech promítnout, tím se ale nechci na tuto skutečnost vymlouvat.

Našli jste už optimální složení útoků?
Optimální složení útoků se postupně rýsuje, ale jak víte, tak v hokeji není nikdy nic definitivní.

Chystáte nějaké změny v kádru nebo Vám momentální složení mužstva vyhovuje?
Prozatím se žádné změny v kádru nechystají, jen bychom teď potřebovali jednoho obránce, protože při absenci zraněného Rajnohy a Nedvěda, který má disciplinární trest z loňska, máme pouze šest beků a trneme každý zápas, aby se nám nikdo z těch zbývajících šesti nezranil.

Jak jste spokojeni s herním projevem mladších hráčů, kterých je v kádru Břeclavi požehnaně?
S herním projevem mladších hráčů jsem vesměs spokojen. U těchto hráčů je jeden problém, a to, že jeden zápas odehrají dobře, a druhý se jim už tolik nepovede. Musí se naučit udržet si svoji stabilní výkonnost na určité linii. Co se týče našich juniorů, tak v přípravě vypadali velice dobře, ale přece jenom skok ze staršího dorostu do mužů je veliký a věřím, že rok strávený v B-týmu, popřípadě v lize juniorů v dresu sousedního Hodonína jim pomůže v připravenosti na mužský hokej do příští sezóny.

Myslíte si, že jsou břeclavští mladíci pro zkušenější hráče dostatečnou konkurencí?
Mladší hráči na tréninku jedou pořád na sto procent a ti starší rozhodně nechtějí zůstat pozadu, takže je to svým způsobem nutí neustále pracovat, což je dobře. Tím pádem se vytváří zdravá konkurence.

V nejbližších dnech Vás čeká dvojice nepříjemných soupeřů (Orlová a Nový Jičín). Co čekáte od každého z těchto týmů?
Orlová je opět silný soupeř, ale hrajeme doma a budeme chtít si udržet domácí neporazitelnost. Tím bych chtěl pozvat diváky do hlediště, aby nás přišli podpořit v hojném počtu a vytvořili onoho šestého hráče. A Nový Jičín? To je pokaždé nepříjemný soupeř, na kterého se nám v minulosti vůbec nedařilo. Ale jak se říká, každá série jednou končí. Hlavně letos je tu jiný tým a my jdeme do každého zápasu s tím, že chceme bodovat.

Který tým Vás v dosavadním průběhu druhé ligy překvapil a který Vás naopak zklamal?
Letos začala velice dobře Opava. A kdo mě zklamal se nedá zatím tak úplně určit, protože soutěž je teprve na začátku a vypadá to, že by mola být hodně vyrovnaná.