K začátku tréninků již na konci července je donutilo nejen první přátelské utkání, které odehrají už v pátek, ale hlavně dřívější začátek první dorostenecké ligy. Před pátečním přátelským utkáním s dorostenci Hoby Bratislava je tak čekají jen dva hodinové tréninky.

„Museli jsme přípravu na ledě o pár dní posunout, protože z aktivu vyplynulo, že první mistrovské utkání hrajeme už 5. září,“ zdůvodnil posun tréninkových jednotek hlavní trenér dorostenců Michal Konečný.

Někteří hráči jsou ovšem tento týden na rodinných dovolených v zahraničí, protože s touto změnou nepočítali. Tým dorostu tak má na přípravu pouze jeden měsíc a naplánováno šest přátelských utkání. Příští týden absolvují hráči hokejové soustředění. Dva tréninky denně a ty dopolední rozděleny na dvě části.

„Jedna skupina bude na ledě a druhá absolvuje trénink na souši,“ objasnil trenér Konečný. Právě Michal Konečný si přeje se s týmem pohybovat kolem středu tabulky. „Bude to velice těžké, ve skupině máme celky, jako je Přerov a Sareza Ostrava, kteří chtějí bojovat o extraligu,“ objasňuje hlavní trenér.

„Během prvních dvou týdnů budeme trénovat do objemu, pak se zaměříme taky na souhru celého týmu, vyzkoušíme oslabení, přesilovky a pokusíme se doladit zjištěné nedostatky,“ uzavírá svou řeč trenér Michal Konečný.

Páteční přátelské utkání tedy asi nebude mít tu očekávanou prvoligovou kvalitu, ale bude se jednat o zajímavou konfrontaci prvoligových týmů ze sousedních států.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ