Konec kalendářního roku je tradičně ve znamení několika hokejových turnajů.
Zatímco nejmladší hokejisté si ten svůj odehráli již na první svátek vánoční, ligové dorostence teprve čeká. A dočkají se již dnes.

Do Alcaplast arény se sjedou dva jihomoravské týmy (HC Břeclav, HC Znojemští Orli), přijede tým ze Slovenska (HC Dolný Kubín) a dokonce z kolébky hokeje Kanady (HC Georgetown).

Už v minulosti do Břeclavi zavítaly několikrát kanadské týmy, aby zde sehrály přátelská utkání, připomeňme třeba HC Crescent.

Pořadatelé turnaje slibují vyrovnaná a zajímavá utkání.

„Týmy pro samotný turnaj jsme pečlivě vybírali, abychom pro diváky zajistili vyrovnané utkání na co možná nejvyšší úrovni. Všechny týmy, co přijedou, hrají první ligu a pohybují se v první polovině tabulky. Tým z Kanady má punc AA, což v Česku odpovídá lepším prvoligovým týmům,“ řekl k atraktivnosti turnaje hlavní pořadatel Martin Maťašovský.

Právě hokejový tým ze zámoří by měl diváky na turnaj přilákat.

Během desetidenního pobytu v Evropě navštíví hráči javorových listů čtyři země. Kromě Rakouska, Slovenska a Německa se několik dní zdrží v České republice.

Tři noci bude jejich domov právě v Břeclavi.

„S organizátory, kteří mají celou evropskou tour Kanaďanů na starosti, jsem se dohodl, že jim zajistíme třídenní pobyt v hotelu Rose. Odtud se hráči vydají třeba do Skalice, kde sehrají exhibiční utkání,“ objasnil Martin Maťašovský, který bude zároveň průvodcem Kanady po celý pobyt v Evropě.

Organizátoři turnaje naplánovali utkání HC Břeclav – HC Georgetown na podvečerní dobu a mělo by být jakýmsi vyvrcholením kalendářního roku.

„Určitě to bude pro diváky atraktivnější a najdou si na zimní stadion do Břeclavi cestu, když se zápas Česko – Kanada odehraje v takovémto čase,“ objasnil úmysl ředitel turnaje Ctibor Bartoš.

Diváky nebude tato atraktivní podívaná stát ani jen jedinou korunu. I proto pořadatelé doufají, že jich do hlediště Alcaplast areny zavítá co nejvíce.

„Už se mezi sebou sázíme, kolik že to lidí vlastně dojde. Já doufám, že na nejatraktivnější duel mezi domácími Břeclavany a Kanaďany by se mohly dívat až čtyři stovky diváků. Celkem počítáme, že se na turnaji objeví kolem tisíce lidí,“ doufá hlavní pořadatel Maťašovský.

Hledat mezi zúčastněnými týmy favorita není nic jednoduchého. Jasno nemá ani vrchní organizátor.

„Samozřejmě znám kvality dvou českých mužstev i toho slovenského.
Velkou otázkou bude kvalita Kanaďanů, ale je dost možné, že právě oni budou mít navrch,“ přemítá Maťašovský.

Jasno má však v tom, že mladí Severoameričané jsou velmi pohodoví lidé a svůj první „výlet“ do Evropy si skutečně užívají.

„Moc se těší, až poměří síly s týmy z dalších hokejových velmocí, ale také třeba do Německa nebo Rakouska,“ uzavřel Maťašovský.