Do páté minuty se měnilo skóre hned dvakrát. V čase 4:04 se trefil domácí Schejbal Lukáš a poslal Přerovské do vedení. Na tuto branku dokázali břeclavští hokejisté po čtyřiceti vteřinách odpovědět, když vyrovnal po asistenci Radima Juránka Ondrušík Filip. Do konce první dvacetiminutovky se trefovali jen hráči Alcaplast arény. Branku postupně vsítili Bartoš Ctibor po asistenci bratra Ondřeje, Roman Polák a Marek Papp, kterému přihrál Filip Lejska. Stav 4:1 napovídal o tom, že domácí tým Přerova neměl během utkání oporu v brance.

V druhé části hry zasadili břeclavští dorostenci hřebíček přerovským Zubrům, když se během deseti minut trefili třikrát. Papp Marek, Juránek Radim a Zháňal Radek, to byli autoři branek. V čase 29:48 se podařilo snížit přerovskému Bradovi a hráči tak odcházeli do šatny za stavu 7:2 pro Břeclav.

V závěrečné třetině sáhl břeclavský trenér po stáhnutí druhé lajny svého týmu, aby prověřil zbytek hráčů. Břeclavský Josef Michálek do konce třetiny inkasoval ještě dvě branky, když se trefil Šimon s Vodákem, ale byli to právě Břeclavští, kteří vstřelili poslední branku střetnutí. Po trefě Filipa Lejsky svítilo na světelné tabuli konečné skóre 8:4 pro Břeclav.

„S výsledkem jsem spokojený, ale se samotnou hrou spokojený být nemůžu,“ sdělil pro oficiální stránky břeclavský trenér Michal Konečný. Další přátelské utkání odehrají hokejisté dnes a soupeřem, který je v Břeclavi navštíví, bude tým Uherského Hradiště. Tým, který Břeclavští v prvním zápase dokázali porazit.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ