Tým Hradiště přijel v silnějším obsazení než nastupoval do zápasu s Břeclaví na své půdě a od začátku zápasu to bylo na stylu hry znát.

Po celou dobu první třetiny byli hráči hostí aktivnějšími a převážná část dvacetiminutovky se odehrála v obranné třetině břeclavských hokejistů. Tým Uherského Hradiště situace využil a jako první změnil stav utkání. Břeclav – Uherské Hradiště 0:1.

Do druhé části zápasu vstoupili Břeclavští s větším nasazením a síly se soupeřem srovnávali.
Hra se přelévala z jedné strany na druhou a akce zakončované se jmény břeclavských hokejistů střídaly akce zakončované soupeřem. V závěru druhé části se podařilo hráčům Alcaplast arény vyrovnat.

Pár vteřin před sirénou ujel břeclavský obránce Martin Miklík a nekompromisně trefil odkrytou horní část soupeřovy branky. Branka v čase 39:57 Břeclavi pomohla.

Třetí třetina byla vyhecovaná na obou stranách. Hráči po sobě pokřikovali a vznikaly tvrdé souboje. V třinácté minutě po chybě obrany zahákoval břeclavský hráč Theimer hráče z Hradiště, a protože byl hostující hráč v brejku, nařídil rozhodčí trestné střílení. Gólman Filip Hübner byl ovšem na nájezd připravený a nedal hostujícímu hráči šanci.

Zápas pokračoval rozkouskovanou hrou. Pět minut před koncem závěrečné části poslal břeclavský Roman Polák přihrávku na Radima Juránka a ten vstřelil druhou a zároveň poslední branku břeclavských dorostenců.

Závěrečný oddechový čas a hra v šesti hráčích soupeři nepomohla, a proto hráči břeclavského klubu vyhráli nad Uherským Hradištěm 2:1.
Zápas nebyl ale ze strany domácího týmu dobrý. Časté chyby v rozehrávce, nedůrazně sehrané přesilové hry a prohrávané osobní souboje byly jen důkazem, že hráči dorostu musí na sobě do začátku sezóny zapracovat.