Remíza vydržela nejen do konce základní hrací doby, ale i přes celé prodloužení. V nájezdové loterii uspěl jen domácí Rajnoha, a tak si domů Břeclav odvezla pouze bod. I ten je ale z kluziště druhého celku tabulky cenný. Břeclav tak s Technikou letos v základní hrací době neprohrála a ukázala, že pokud v play-off na vysokoškoláky narazí, nedaruje jim nic zadarmo.

Břeclav vyjela na led Techniky s kompletními čtyřmi pětkami, ale ani domácím nechyběl nikdo ze základní sestavy. Oba soupeři se možná střetnou v play-off a přestože šlo ještě o základní část, soupeři si nic nedarovali a tvrdě bojovali o každý centimetr ledu.

Úvod utkání patřil domácím, kteří měli mírnou převahu. Tu ale nedokázali proti výborně chytajícímu Zelenkovi potvrdit. A to ani v přesilovce, která se jim v 7. minutě nabídla. Břeclavané ji v pohodě ubránili a svou první početní výhodu také na rozdíl od vysokoškoláků využili. Beneš nahodil puk od modré, Novák jej jen vyrazil před sebe, kde se kotouče chopil Petr Jurča a z úhlu trefil prázdnou branku. Stylově tak oslavil své sobotní třicáté narozeniny.

Přestože domácí byli stále při chuti a Zelenka měl co dělat, aby se ubránil útokům hlavně první lajny Techniky, také další branka patřila Břeclavi. Nejproduktivnější bek skupiny Střed Martin Dufek nahodil od modré čáry puk na Nováka, a tomu k překvapení všech puk propadl až do branky. Konec první třetiny pak poznamenal střet Dufka s domácím kapitánem Habrovcem. Ten s první sirénou dohrál zbytečně Dufka, který mu útok oplatil sekerou. Po té se Habrovec teatrálně skácel na led a Břeclav začínala druhou třetinu v oslabení.

S menším počtem hráčů ovšem Lvi nehráli jen na začátku prostředního dějství, nýbrž dvanáct minut z dvaceti. Sudí Talpa potrestal hráče v modrožlutém v úvodu druhé třetiny hned třikrát po sobě, a přestože se statečně bránili, čtvrté oslabení Lvi neubránili. Rajnoha si vyměnil puk s Brzobohatým a kombinací na jeden dotek poprvé překonali ve 27. minutě Zelenku.

Na co se hosté nadřeli půl zápasu, to domácí smazali během jedné minuty. O pár chvil později totiž nastřelil puk do modré Klimeš a Zelenka, který měl zakrytý výhled, nestačil zareagovat – 2:2. Lvi pak museli ustát ještě i minutu a půl dlouhé dvojnásobné oslabení, ale krušné chvilky hlavně díky svému brankáři přežili.

Ve třetí třetině už se hrál znovu vyrovnaný hokej, ale divákům zvedali tlak jen rozhodčí opožděnými ofsajdy, neodpískanými zakázanými uvolněními, přehlížením faulů nebo naopak nesmyslnými vylučováním. I přesto měla Břeclav s postupujícím časem více ze hry, ale Jurča v samostatném úniku ztroskotal na Novákovi a podobě se vedlo i Ondřeji Bartošovi.

Vše směřovalo k tomu, že zápas rozhodne jedna chyba. Tu udělali hosté, když využil více prostoru při střídání domácí kapitán Habrovec a v 58. minutě od modré čáry nechytatelně vymetl růžek Zelenkovy branky. Většina diváků si myslela, že je rozhodnuto.

Opak byl pravdou. Jen 26 sekund stačilo Martinu Dufkovi, aby zavezl puk do třetiny, procpal se až před Nováka a po ledě za něj zasunul kotouč. Radost břeclavské střídačky i fanoušků, kteří vytvořili v Brně svým hráčům domácí prostřední, neznala mezí. Bod už Lvi ubránili, i když mohli mít všechny tři, kdyby Jurča trefil v posledních sekundách prázdnou branku.

Prodloužení se hrálo příliš opatrně a brankáři prakticky vůbec nemuseli zasahovat. Břeclav tak teprve podruhé v sezoně dotáhla utkání do samostatných nájezdů. Na ty Brňané prostřídali gólmany, což se ukázalo jako dobrý tah. Chvátal nájezdy chytat umí, což dokázal proti všem třem Břeclavanům.

Technika uspěla jen v prvním nájezdu. Alespoň dle verdiktu hlavního rozhodčího. Rajnoha totiž trefil břevno, od kterého se odrazil puk do tyčky a ven z brány. Přesto sudí ukázal na branku. To vysokoškolákům stačilo k zisku bonusového bodu.

Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav): „Dostali jsme se v první třetině do vedení 2:0, ale kluky jsem v kabině upozorňoval, že Technika to zkusí s nátlakovým hokejem. A tak se i stalo. Byla tam naše nedisciplinovanost, ty naše fauly hokejkou tam byly. Já je neomlouvám. Ale na druhou stranu tam byly fauly také a ven jsme chodili jen my. Díky několika přesilovkám v řadě se Technika dostala do hry a rychle srovnala. Po gólu Habrůvce už jsem to viděl černě jako nedávno ve Žďáru. Naštěstí jsme ten vyrovnávací gól stihli dát a myslím si, že byl zasloužený. Byl to remízový zápas. Kdyby Jurča proměnil v posledních sekundách svou šanci do prázdné branky, bylo by to zase příliš kruté pro domácí. Byl to prostě remízový zápas. Nájezdy jsou už loterie, ale je na zamyšlení, že jsme opět nedali ani jeden, přestože je jeli zcela jiní hráči než minule."

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 4:3sn (0:2, 2:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Rajnoha (Brzobohatý), 28. Klimeš (Odehnal, Hnilička), 58. Habrovec, 65. Rajnoha – 15. Jurča (Beneš), 18. Dufek (Zábranský), 59. Dufek (Novák)

Nájezdy: Rajnoha dal, Mráz nedal, Štindl nedal – M.Bartoš, Šaur ani Dufek nedali

Vyloučení: 6:9 Využití: 1:1

Diváků: 160

Rozhodčí: Talpa

Poměr střel: 49:35 (19:12, 21:5, 9:18)

Sestavy:

VSK Technika Brno: Novák (od 65. Chvátal) – Habrovec ©, Žalud, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký, Bilčík – Blažek, Kozák, Česnek, Bělohlávek, Látal, Odehnal, Mráz, Benýšek, Šedý, Rajnoha, Matouš, Brzobohatý, Hnilička

HC LVI Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Dufek, Dittrich, Novák, Koukal, Nekoranec, Strapina – Jurča ©, Bolfík, Bartoš O. – Zábranský, Bartoš M. (A), Popolanský – Medřický, Beneš, Průdek – Vlašic, Lechner, Zháňal