Kdo přišel na předehrávané utkání předposledního kola základní části druhé ligy pozdě, přišel o hlavní události v první třetině. Už po sedmnácti sekundách potrestal ledabylé vyhození domácích obránců bekhendem hodonínský Charvát. Jen o pár sekund později se věnoval hostující Peš provokování Martina Bartoše tak důkladně, že si šel odpočinout na trestnou lavici. Místo dvou minut tak pobyl ale jen jednu. To našel Martin Bartoš před brankou Radka Zháňala a začínalo se od znovu.

Břeclav měla následně možnost hrát další dvě přesilovky, ale ani jednu nevyužila. Naopak Zelenka musel předvádět neskutečné zákroky betony, lapačkou a dokonce i maskou, aby udržel akcie Břeclavi nad vodou. Jako proti Křížovi, který hned z trestné lavice vypíchl kotouč obránci Břeclavi a uháněl s ním sám na brankáře. Ve zbytku první části, stejně jako v celém zápase, se nehrálo v rukavičkách, a protože měl sudí nasazený hodně přísný metr, málokdy se hrálo v plném počtu hráčů na obou stranách.

Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Hodonín měl více ze hry a podařilo se mu rychle zlomit kouzlo Zelenky a využít přesilovku. Ve 25. minutě si Bartoš poseděl na trestné jen pět sekund, než Miklík od modré čáry propálil vše před sebou. To byl ale jen začátek. Pak byl Jurča v úniku faulovaný, ale rozhodčí jen vylučoval, trestné střílení nenařídil.

Třetí branka Hodonína padla v polovině zápasu. To se trefil v signalizované výhodě do šibenice z levého kruhu Špok. Jen o dvě minuty později pak prakticky ze stejného místa propálil Zelenku Peš a bylo rozhodnuto. Dále už to byla hlavně přehlídka všemožných hokejových přestupků.

Ve třetí třetině tlak Hodonína mírně polevil a Břeclav toho mohla využít, kdyby Jurča se Zháňalem proměnili únik dva na jednoho. Svůj tým pak oslabil nejproduktivnější Lev Martin Bartoš, který nahlas řekl rozhodčímu, co si myslel celý zimní stadion. Vyfasoval za to desetiminutový osobní trest.

Pátou branku Hodonína dal opět Charvát, na kterého zapomněla obrana Břeclavanů, a on si mohl s klidem vychutnat Zelenku. V 57. minutě přišlo snížení. Patrik Medřický dokázal zakončit svůj únik střelou mezi nohy hodonínského brankáře Baruse. O minutu později mohl udělat radost domácím divákům ještě nejproduktivnější bek druhé ligy Martin Dufek, ale od modré trefil jen tyčku.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Musíme si říct na rovinu, že Hodonín je úplně někde jinde, než ostatní manšafty naší skupiny. Ne nadarmo mají dnes sedmnáct bodů náskok na špici tabulky. Nemůžeme se s nimi letos srovnávat. S každým umíme hrát, ale s nimi ne. Nehráli jsme dobře celé utkání, byla tam spousta zbytečných chyb, ale naše druhá třetina byla hrozná, dostali jsme tři slepené góly, které prakticky rozhodly utkání. Hodonín má momentálně tak našlapané mužstvo, že na střídačce může stát třeba předsedkyně Gajošová, a stejně budou vyhrávat. To je holt realita. Naši kluci alespoň zase spadli před play-off z hrušky dolů."

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Zháňal (M. Bartoš), 57. Medřický (Zábranský, Jurča) – 1. Charvát (Špok), 25. Miklík (Kříž, Špok), 30. Špok (Pokorný), 31. Peš (Směřička), 55. Charvát (Špok, Kříž)

Vyloučení: 9:10, navíc M. Bartoš (BRE) OT 10 minut. Využití: 1:1

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Pospíšil.

Diváci: 750

Střely na branku: 30:43 (8:17, 11:13, 11:12)

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Nekoranec, Beneš, Dufek, Novák, Koukal – O.Bartoš, Medřický, Jurča © – M.Bartoš, Popolanský, Zábranský – Průdek, Zháňal, Lechner

SHK Hodonín: Barus – Pokorný ©, Miklík, Skočovský, Šťastný, Směřička, Svoboda, Procházka, Popela – Charvát, Kříž, Špok – Peš, Jurásek, Stejskal – Sajdl, Kučera, Fiedler