Nepovedený začátek druhé ligy se začal rýsovat už v 1. minutě. Čas 0:37 a první střela z hole Matějného, která prošla za Žurkova záda . Ve 2. minutě se zabouchla dvířka trestné lavice za domácím Otoupalíkem, jeho vyloučení sice Břeclavští ubránili, rozhozený tým ale chyboval a Meziříčí tak šlo do dvougólového vedení, když se po asistenci Blažka prosadil Martiník.

Domácí se do vyložených šancí dostali až při dvounásobné přesilovce v 15. minutě, kdy od modré nebezpečně pálil Sladký, své vyloučení mohl napravit Otoupalík, s Kurialem ale puk za brankovou čáru neprotlačili. Velkou šanci si vzávěru třetiny vypracovala v oslabení dvojice Balát – Hrůza.

Začátek druhé třetiny byl také gólový, tentokrát byla radost na straně domácích fanoušků. Kontaktní gól jako správný kapitán vstřelil v čase 21:29 Pavel Nohel.

Hosté na něj ale odpověděli třemi dalšími trefami. V 25. minutě nešťastně projela Dvořákova střela Žurkovi pod betonem a na střídačce se začal rozcvičovat Nos.

Do hry se dostal vzápětí, po půlminutě hry se znovu rozvlnila síť v domácí kleci díky Sochorkovi. Studenou sprchu pro Břeclav dokončil ve 31. minutě Glas, když potrestal vyloučení dvou břeclavských hráčů. Jak dobře si postavil Krumpoch tyče, poznali domácí ve 34. minutě, kdy jednu z nich rozezvučel Sladký. Brankový příděl ve druhé části uzavřela znovu druhá domácí pětka, kdy po přihrávce Baláta prostřelil brankáře Kárný.

Ani v posledním dějství se brankostroj nezastavil, psala se 45. minuta, když Ivo Kratěna našel zpoza branky nikým nehlídaného Šebestu – 2:6.
O dvě minuty později se podařilo hned po buly prostřelit Kumpocha Pazderovi a snížit znovu na rozdíl tří branek.

A Valašské Meziříčí trestalo, jmenovitě to byla ústřední postava zápasu – Pavel Šebesta. I Břeclavští potrestali nedovolený zákrok hostů, v čase 50:58 zakončoval po spolupráci s Otoupalíkem Igor Čikl.

Gólový účet utkání uzavřela dvojice Šebesta – Sochorek, a to rovnou dvakrát. Po devátém gólu se vrátil zpět Žůrek, který už ve zbylých šesti minutách neinkasoval, i když v posledních sekundách k tomu nebylo daleko. Sochorkova šance skončila jen nastřelením tyče, i tak si ale výše zmíněná dvojička připsala celkem deset kanadských bodů.

Na první zápas by tak měli hráči co nejrychleji zapomenout, protože už ve středu je čeká další soupeř. Zajíždět budou na led Šternberka.

„Premiéra se nám dnes vůbec nevydařila. Už od počátku na nás byla znát nervozita a respekt vůči soupeři, a ten toho rychle využil. Od počátku jsem upozorňoval na dvojici Šebesta-Sochorek. Tuto dvojici se nám nepodařilo ubránit, vlastně ovládli utkání,“ hledal přičínu porážky domácí trenér Jiří Otoupalík.